Kako Je Alžir Igrao Na FIFA-inom Svjetskom Prvenstvu 2014. Godine

Ulazak u grupnu fazu prvenstva u Brazilu već je postao dostojan rezultat alžirskih nogometaša. Stoga je glavni zadatak ove afričke momčadi na turniru bio pokazati pristojan kvalitetan nogomet.

Kako je Alžir igrao na FIFA-inom svjetskom prvenstvu 2014. godine

Na Svjetskom prvenstvu u Brazilu, reprezentacija Alžira ušla je u skupinu N. Rivali Afrikancima bile su dvije europske momčadi - Rusija i Belgija, kao i momčad Južne Koreje.

Alžirci su prvu utakmicu u grupnoj fazi odigrali s ekipom Belgije. Prvo poluvrijeme susreta završilo je s minimalnom prednošću Alžiraca (1 - 0). Međutim, afrički nogometaši nisu uspjeli održati prednost. Izgubili su od Belgijanaca 1 - 2.

U drugoj utakmici grupne faze Alžir je pokazao svoj najbolji nastup na turniru. Već u prvom poluvremenu tri vrata bez odgovora pogodila su vrata južnokorejskih igrača. U drugoj polovici susreta Afrikanci su postigli još jedan gol, primili samo dva. Rezultat sastanka bila je efektivna pobjeda Alžira 4 - 2.

Da bi se iz skupine plasirali u doigravanje za Svjetsko prvenstvo 2014., igrači Alžira nisu morali izgubiti od ruske reprezentacije. Afrikanci su postigli ovaj rezultat. Rezultat 1-1 odveo je Alžir od drugog mjesta u skupini H do doigravanja.

U 1/8 finala igrači Alžira morali su igrati s budućim prvacima prvenstva - njemačkom momčadi. 90 minuta sastanka proteklo je s prednošću Nijemaca, ali publika nije vidjela golove. Samo u produžecima Njemačka je uspjela pogurati alžirsku reprezentaciju (2 - 1).

Ulazak u fazu doigravanja za alžirske nogometaše bio je pravi trijumf. Ekipa je bila među 16 najjačih na turniru. Nogometaši Alžira bili su druga afrička momčad na Svjetskom prvenstvu 2014. koja je stigla tako daleko (Nigerija je bila još jedna Afrikanka u doigravanju). Mnogi gledatelji svjetskog prvenstva sjetit će se predanosti alžirskih nogometaša i njihove želje za pobjedom.