Pregled Utakmice PSV Eindhoven - CSKA

Moskovski nogometni klub CSKA imao je 8. prosinca završni sastanak u grupnoj fazi UEFA-ine Lige prvaka 2015-2016. Suparnici optužbama Leonida Slutskog bili su nogometaši nizozemskog PSV-a iz Eindhovena.

Pregled utakmice PSV Eindhoven - CSKA

Prije posljednjeg šestog kola Lige prvaka 2015-2016, nogometaši CSKA izgubili su sve šanse za plasman u skupinu. Međutim, treće mjesto omogućilo bi "vojsci" da u proljeće europske sezone uđe s trećeg mjesta. Takav rezultat omogućio bi CSKA-u da igra u 1/16 utakmica UEFA-ine Europske lige. Da bi se postigao taj rezultat, bilo je potrebno poraziti PSV.

Moskovski "CSKA" prije početka sastanka imao je određenih problema sa sastavom. Propustio je utakmicu zbog ozljeda Vasily Berezutsky (njegovo mjesto u centru obrane zauzeo je Aleksey Berezutsky), desni bek Mario Fernandez (Kirill Nababkin izašao je s desnog boka) i playmaker Roman Eremenko.

Početak sastanka protekao je uz malu prednost PSV-a. Nizozemci su iznova i iznova napadali kroz bok Nababkina. Međutim, to nije uspjelo. Nogometaši CSKA nisu pokazali oštar kontranapadni nogomet. Štićenici Slutskog u prvom poluvremenu nisu imali očite pogotke.

Sredinom prvog poluvremena utakmica je izjednačena, ali sama utakmica održana je u istom nesmetanom ritmu. Tek u posljednjoj trećini poluvremena Luc De Jung, kapetan Eindhovena, imao je pravu golgetersku priliku. Napadač PSV-a uputio je kraj servisa s desnog boka, ali iz najpovoljnijeg položaja s nekoliko metara pogodio je ravno u ruke Akinfeeva. To je bio jedini udarac u cilj vrata "vojske" u prvom poluvremenu. U 36. minuti Zoran Tošić uzvratio je jednim udarcem u gol PSV-a. Nakon opasnog slobodnog udarca s desnog boka, Tošić je zavrtio loptu u gornji gornji kut, ali vratar nizozemskog prvaka spasio je svoju momčad.

Prvo poluvrijeme završilo je neriješeno bez golova. Nizozemci su imali nekoliko posto više statistike posjeda, s po jednim udarcem u gol na svakoj strani. Jedini žuti karton dobio je igrač CSKA Pontus Wernbloom. Samo je statistika kornera išla u prilog "vojsci" (4 naspram 2).

Drugo poluvrijeme započelo je istim nesmetanim tempom. Publika do tada nije vidjela oštre napade. Na terenu je učestala borba za vlast koja je za sobom povlačila kršenje pravila s naknadnim upozorenjima. U 75. minuti utakmica je eksplodirala. Dosuđen je jedanaesterac za pogodak domaćina za vrlo kontroverzan prekršaj u kaznenom prostoru Eindhovena nad Zoranom Tošićem. Sergej Ignashevich prišao je lopti. Branič CSKA vješto je bacao nogometnu školjku i vratara u različite kutove. CSKA je poveo 1-0.

Nakon što su primili loptu, domaćini su odmah požurili da se nadoknade i to im se isplatilo. Već u 78. minuti, nakon previranja u središnjem dijelu CSKA, lopta se odbila do kapetana PSV-a. Luc De Jung s nekoliko metara pogodio je vrata "vojske". Semafor je osvijetlio neriješeno.

Nizozemci su bili željni postići više i njihova marljivost je nagrađena. U posljednjih deset minuta sastanka veznjak PSV-a Davey Propper dobro je izveo udarac s linije slobodnih udaraca. Veznjak je vješto pospremio loptu u kut vrata Akinfeeva.

Na kraju meča Tošić je imao priliku za nadoknadu. Već u fiksnom roku "CSKA" je dobio pravo na opasan slobodan udarac. Međutim, rezultat se na semaforu nije promijenio sve do posljednjeg zvižduka.

Tako je CSKA izgubio 1-2, što je uskratilo igrače Slutska za sudjelovanje u europskim natjecanjima. Nogometaši PSV Eindhovena sada će se morati pripremiti za doigravanje Lige prvaka.