Pregled Utakmice Olympiacos - Krasnodar Dana 21.08.2019

FC Krasnodar predstavlja Rusiju u Ligi prvaka 2019. godine. A sljedeći suparnik kluba bio je grčki Olympiacos. Prva borba dogodila se u Grčkoj. O svim događajima meča možete pročitati u ovoj recenziji.

Pregled utakmice Olympiacos - Krasnodar dana 21.08.2019

Prošle sezone FC Krasnodar iz istoimenog grada zauzeo je treće mjesto u ruskom nogometnom prvenstvu i dobio pravo predstavljanja Rusije u Ligi prvaka. Prvi suparnik ruskog kluba bio je portugalski Porto. Pobijedivši ukupno, Krasnodar je krenuo dalje. Sljedeći suparnik momčadi bio je grčki Olympiacos. Navijači Krasnodara nadali su se pozitivnom ishodu dvokružne utakmice. U slučaju pobjede, ruski klub ušao je u grupnu fazu Lige prvaka.

U srijedu navečer Grčka je odigrala prvu od dvije predviđene utakmice protiv Olympiakosa. Krasnodar je na teren ušao u sljedećem sastavu - Safonov, Ramirez, Fjoluson, Spayich, Petrov, Namli, Cabella, De Vilhena, Wanderson, Kambolov, Berg.

Od prvih minuta utakmica nije išla u prilog ruskom klubu. Igrači Krasnodara puno su griješili u dodavanju i rijetko su se približavali protivničkom golu. Olympiacos je djelovao sigurnije i često je na golu pobijedio Matveya Safonova. Golman je uhvatio ili pogodio puno lopti. No, u 30. minuti napadač grčkog kluba Guerrero uspio je izvrsnim udarcem u kut gola i rezultat je postao 1: 0 u korist domaćina. Zavirivši u ove trenutke u Krasnodar, Remy Cabella se ozlijedio i došlo je do prisilne zamjene. Umjesto toga, Christopher Olsson je ušao na teren.

Štoviše, Olympiacos je mogao zabiti u prvom poluvremenu. Ali u nekim epizodama Krasnodar je imao samo sreće. U napadu, ruski klub nije ostao zapamćen po ničemu izvanrednom u prvom poluvremenu. Wanderson je začuo samo opasan udarac.

U drugom dijelu Krasnodar se ofenzivno popravio. No, momčad je bila jako umorna i u obrani su djelovali ne tako sabrano. Ni izmjene nisu mogle promijeniti tijek neuspješne borbe. Ali Olympiacos je odigrao zamjenu u potpunosti. Napadački nogometaš Rangelovich ušao je na teren i nakon nekoliko minuta kredom do dva gola odjednom. Prvo je povećao prednost Olympiacosa na dva pogotka u 78 minuta, a onda je u 85 minuta stvari doveo do poraza. Konačnu točku na utakmici stavio je veznjak Podense koji je u 89. minuti postigao četvrti pogodak protiv Safonova.

Tako je susret završen porazom od Krasnodara rezultatom 4: 0. Uzvrat će se odigrati tjedan dana kasnije u Krasnodaru, ali nakon prve utakmice prilično je teško očekivati čudo od ruske momčadi. Olympiacos je igrao puno bolje i zaslužio je pobjedu. Nogometaši Krasnodara nisu bili spremni za odlučujuće utakmice Lige prvaka. Na takvim sastancima nemaju dovoljno iskustva. U slučaju skupnog poraza, Krasnodar ide u grupnu fazu Europske lige.