Kako Su Ruski Biatlonci Nastupili U Pojedinačnoj Utrci Muškaraca Na Pokljuki

Sadržaj:

6. prosinca milijuni Rusa gledali su pojedinačnu utrku muškaraca na Svjetskom kupu u slovenskoj Pokljuki. Kako su nastupili sportaši ruske biatlonske reprezentacije? Tko je od sportaša koji su sudjelovali u natjecanju uspio zadržati prisebnost, izazvati ne samo protivnike, već i odoljeti magli nad Pokljukom, stazom koju su skijaši probili?

Biatlonci na daljinu

Pojedinačno natjecanje na 20 kilometara trebalo je započeti 5. prosinca. Do njega nije došlo zbog guste magle na Pokljuci. Početak je odgođen za sljedeći dan.

Biatlonci na cilju

Ukupni poredak za muškarce

Mnogi su biatlonci pogrešno prognozirali vremensku prognozu. Mislili su da će nakon početka utrke padati snijeg pa su odlučili trčati u 2. skupini. Martin Fourcade započeo je kao najekstremniji sudionik. Natjecao se ne samo s ostalim biatloncima, već i sa skijaškom stazom koja je Pokljuku prekrila maglom. Vremenski tijek nije bio visok. Fourcade je svu svoju pozornost usmjerio na pucanje. Pogodivši sve mete na 3 vatrene linije, imao je velike šanse za pobjedu. U završnoj fazi utrke bio je drugi, izgubivši od njemačkog biatlonca Shempa. Potonji je promašio prilikom gađanja, čime je eliminirao priliku za osvajanje zlata.

Biatlonac na daljinu

Nijemac Johannes Kühn u odsutnosti je odnio pobjedu u pojedinačnoj utrci muškaraca. Martin Fourcade izborio se sa zadatkom. Na vatrenoj liniji nije promašio, ispred Kuehna je bio 16 sekundi. Međutim, o pobjedi još nije moglo biti riječi, jer se vremenski odmak između njih smanjivao. 1000 metara prije cilja prepolovljen je. Bilo je jasno da Martin Fourcade ima kontrolu. Prešao je cilj, ispred Nijemca Johannesa Kühna za 4 sekunde. Francuz je svojom pobjedom dokazao da ga s pravom smatraju iznimnim, izvanrednim sportašem. Johannes Kühn zauzeo je 2. mjesto. Brončanu medalju osvojio je biatlonac iz Austrije Simon Eder. Nijemac nije pogriješio na streljani, ali pokazao je ne najbrže vrijeme. Natjecanje među muškarcima dovršio je Ukrajinac Sergey Semenov (6. mjesto), predstavnik Norveške Vetle Christiansen (11. mjesto). U top 5 vodećih nalazi se slovenski sportaš Jacob Fak, Nijemac Simon Schemmp.

Biatlonci na utrci na daljinu

Kako su se biatlonci iz Rusije dokazali u utrci?

Ruski biatlonci pokazali su se krajnje neuvjerljivima. Naši su sportaši ili dobro pucali na streljani, ali su pokazali loše vrijeme na daljinu, ili obrnuto. Kad bi se sumirala brzina Aleksandra Loginova i Dmitrija Malyshkoga, bilo bi moguće osvojiti medalju. Dmitrij je zauzeo 12. mjesto, a Aleksandar je brzinom Fourcade i 3 promašaja završio na 29. poziciji. Eliseev Matvey se dobro pokazao. Napravio je 2 pogreške u šutiranju i vraćen na 31. mjesto. Ovaj rezultat omogućio mu je 20. mjesto.

Norvežanin Johannes Boe pokazao se najbrže na daljinu. Utrku je svladao poput munje i s 3 kaznena udarca završio na 7. mjestu. Martin Fourcade izgubio je brzinu od 1 minute 11 sekundi. Francuz je na vrijeme zauzeo tek 13. mjesto. Isti rezultat pokazao je i ruski biatlonac Loginov.

Aleksey Slepov pokazao je 20. put na daljinu, ali je na streljani napravio 6 promašaja. Mjesto je zauzeo tek u 7. desetici. Latypov je potpuno propao u pojedinačnoj utrci. Kasnio je na start, loše pucao, polako hodao. Edward je zauzeo tek 99. mjesto.

Mladi biatlonci iz Ruske Federacije još nisu spremni osvojiti postolje. Iskusni sportaši Loginov i Malyshko prvo trebaju poboljšati svoje gađanje. Pucanje bez neuspjeha pomoći će biatloncima da se kvalificiraju za medalje.