Ruska Biatlonska Reprezentacija Zauzela Je četvrto Mjesto U Mješovitoj štafeti Na Pokljuki

Sadržaj:

2. prosinca 2018. ruski sportaši bili su blizu pobjede u mješovitoj štafeti Svjetskog kupa u biatlonu na Pokljuki. Unatoč relativno dobrom učinku, nisu uspjeli ući među prva tri. Što je uzrokovalo tako neuvjerljiv rezultat našeg tima? Možda je bilo potrebno zamijeniti sportaše u fazama natjecanja?

biatlonci na streljanju sklona

Irina Starykh, Ekaterina Yurlova - Perkht, Dmitry Malyshko, Alexander Loginov kandidirali su se za rusku reprezentaciju. Po tradiciji su sve reprezentacije imale jake sportaše. Prije početka bilo je moguće predvidjeti tko će biti favorit. Bili su to Talijani Vitozzi, Wierer, Hofer, Windisch, predstavnici Francuske Bescon, Breza, Martin Fourcade, Destieux.

biatlonci se penju uzbrdo

Prva razina

Nakon starta, Lisa Vitotsi i Bescone povele su. Starikh je utrku započela slabo, ali se rehabilitirala u drugom krugu. Smanjila je zaostatak s prvog broja s 13 na 7 sekundi.

Finska je bila vodeća u prvom segmentu natjecanja. Nakon nje u tablici rezultata mješovite štafete nalaze se Francuska i Italija. Irina Starykh jedva je stigla do cilja i predala palicu Yurlova-Perkht. Ekaterina je u utrku ušla peta, 16,5 sekundi iza vodeće.

Druga faza

Finska je izašla ispred. To je olakšano kompetentnim radom finske žene Kaise Makaryainen. Stalno je vodila pozornicu. Najbliži joj je bio Talijan s gubitkom od 29 sekundi. Francuskinja je izgubila od finske biatlonke 39. Ekaterina Yurlova je iskreno loše nastupila. Izgubila je 1,10 sekundi od vodeće. Katya je ciljnu liniju prešla na šestoj poziciji.

prenoseći palicu članu svog tima

Treća faza

Iz ruske biatlonske reprezentacije na stazu je otišao Dmitrij Mališko. Uspio je smanjiti zaostatak s finskim čelnicima na 6 sekundi. Martin Fourcade izvrsno je pucao na zavoju i preuzeo vodstvo u utrci. Pretekao je Finca Seppäläa, koji je cijelu utakmicu prekinuo za svoju momčad neuspjelim šutem.

Četvrta faza

Francuska je na vrijeme zauzela prvo mjesto u tablici mješovite štafete. Slijedile su Švicarska, Italija, Finska. Loginov je palicu od Malyshko-a preuzeo peti. Martin Fourcade, Destieux, Finello, Hindesalo borili su se za medalje. Francuz je izborio ovo rivalstvo. Na samom početku svog nastupa prestigao je Švicarca Finella za 35 sekundi.

Švicarska reprezentacija zauzela je drugo mjesto na tablici mješovite štafete. Talijani su na trećoj liniji. Predstavnici Ruske Federacije uspjeli su se popeti tek na četvrtu poziciju, zaostajući za vodećim 1,17 sekundi.

suparništvo biatlonaca na daljinu

Rezultati mješovite štafete na slovenskoj Pokljuki ne mogu se nazvati uspješnima za rusku biatlonsku momčad. Međutim, naši su dečki uspjeli nadmašiti vrlo jake momčadi iz drugih europskih momčadi. Moramo vjerovati da će naši biatlonci naći snage, motivacije i moći će se natjecati za medalje Svjetskog kupa.