Kako Su Ruski Sportaši Nastupali Na Svjetskom Kupu U Pojedinačnoj Utrci

Sadržaj:

6 djevojaka iz reprezentacije Ruske Federacije krenulo je na start kako bi jurišalo na udaljenost od 15 kilometara i 4 vatrene linije. Finca Kaisa Makarainen, Slovakinja Nastya Kuzmina smatrane su favoritima pojedinačne utrke u Sloveniji. Međutim, Dorothea Wierer preuzela je vodstvo na natjecanju. Kako je završila utrka za naše sportaše na Pokljuci?

Penjaju se biatlonci

Pojedinačni start utrke

Dorothea Wierer prvu je etapu završila bolje od svojih protivnica. Nakon nje, Katharina Innerhofer, Persson Lynn, Susan Dunkley uvrštene su na popis progonitelja. Ostali suparnici na vrijeme su dobro hodali iza njih.

Ruska atletičarka Ulyana Kaisheva pucala je na strelište bez promašaja, ali je na vrijeme zaostala za Dorotheom 25 sekundi.

Skloni se, vođa se promijenio. Prvo mjesto zauzela je sportašica iz Njemačke Denise Herrmann. Pobijedila je Wierer za 4,9 sekundi.

Biatlonci na daljinu

Borba za vodstvo

Sljedeći događaji pojedinačne utrke pamtili su se po stalnoj promjeni vođe. Utrku je vodila Franziska Preuss. Kasnije ju je, međutim, zaobišao Amerikanac Dunkley. Tada se tijekom trke sve opet ponovilo. Njemica je ponovno preuzela vodstvo. Prekrila je tri strelišta bez promašaja. Ovaj joj je rezultat omogućio da se plasira ispred biatlonke iz Sjedinjenih Država.

Puščani ulošci finske sportašice Kaise Mäkärainen promašili su ciljeve na prvom strelištu. U gađanju nije uspjela zatvoriti 4 mete. Takav iskreno slab rad dramatično je smanjio priliku za borbu za medalje na postolju.

Ruska biatlonka Katya Yurlova oduševila je svoje obožavatelje u sklonom pucanju. Pogodila je sve mete i završila na 6. mjestu u utrci, 18 sekundi nazad u skijanju s broja jedan.

Irina Starykh izborila se sa pucnjavom i zauzela među 4. mjesto. Za voditeljicom utrke Monikom Heunisch zaostajala je 23 sekunde.

Prvi biatlonac koji je završio pojedinačnu utrku na Pokljuki bio je Wierer. Točnost njezinog pucanja bila je netočna. Dvaput je promašila i odmah nakon završetka otišla se sunčati u sobu.

Ira Starykh uzrujala je navijače uvredljivom pogreškom na kraju natjecanja. Nije joj dopustio da računa na osvajanje medalje.

Biatlonac na streljani

Kraj utrke

Pokazalo se da je konkurencija u Sloveniji bila prilično dramatična. Ukrajinska atletičarka Yulia Dzhima pogodila je svih 20 meta i pobijedila polku Monicu Hoynisch za 3,3 sekunde.

Predstavnici istočne Europe popeli su se na pobjedničko postolje. Julia Dzhima osvojila je prvo mjesto. Ukrajinka se pokazala ne samo kao prvorazredna pucačica, već i kao brza skijašica. Srebrna medalja pripala je Hojnisch, bronca Čehinji Marketi Davidovoj.

Pobjeda je zaobišla Ruse. Završili su izvan 10. pozicije. Starykh je zauzela 12. mjesto, Valya Vasnetsova je došla na 13. mjesto. Kaisheva, Vasilyeva, Yurlova-Perth nisu čak ni ušli u prvih 20.

Pokazalo se da je gubitak naših sportaša prilično neugodan za njihove navijače. Unatoč velikoj želji Rusa da nametnu borbu protivnicima, nisu uspjeli doći do željenih medalja. Možemo se samo nadati da će u sljedećoj utrci sreća biti na strani naših biatlonaca.