Copa America 2016: Osvrt Na Utakmicu Meksiko - Urugvaj

Već u prvom kolu grupne faze na Copa America 2016. u skupini C okupila su se dva kandidata za visoka mjesta ne samo u skupini, već i na turniru u cjelini. Meksička reprezentacija sastala se s Urugvajem.

Copa America 2016: osvrt na utakmicu Meksiko - Urugvaj

Intrigantni znak Meksiko-Urugvaj u potpunosti je ispunio očekivanja neutralnih ljubitelja nogometa. Ova se igra pokazala vrlo uzbudljivom i bodovnom.

Već u 4. minuti susreta otvoren je rezultat. Meksikanci su imali brzi napad, uslijedio je ubačaj u kazneni prostor s lijevog boka. Hector Herrera uzvratio je na servis i pucao s centra kaznenog prostora do gola Urugvajaca. Branič dvostrukog svjetskog prvaka Alvaro Pereira pokušao je blokirati udarac, ali umjesto toga lopta mu je iz glave odletjela u gol. Meksikanci su poveli 1: 0.

Čak i u prvom poluvremenu, urugvajska reprezentacija se mogla i trebala nadoknaditi. Edinson Cavani u 30. minuti krenuo je jedan na jedan s meksičkim vratarom Talaverom, ali vratar se dobro najeo, ne dopuštajući zvijezdi napadaču da poravna rezultat. Prvo poluvrijeme susreta završilo je minimalnom prednošću meksičke reprezentacije - 1: 0. Meksikanci su posjedovali inicijativu, češće su pogađali protivnički gol. Uz pogodak u prvom poluvremenu treba istaknuti i crveni karton koji je Urugvajac Matias Vechino primio u 45. minuti. Ovo je bio drugi grubi nogomet nogometaša, što ukazuje na visoku razinu kontakta na terenu.

U drugom dijelu Urugvajci su izašli s duhom da poravnaju rezultat. U 58. minuti Diego Roland propustio je pravu golgetersku priliku. Urugvajski kapetan Diego Godin poveo je u sredini terena. Činilo se da je branič pravi napadač, prošao je nekoliko obrambenih igrača Meksika i dao dodavanje Cavaniju. Edinson je dodao loptu do Rolanda, ali ovaj nije uspio pogoditi protivnički gol s nekoliko metara.

U 73. minuti sudac je izjednačio sastave. Zbog grubog prekršaja, Andres Guardado je isključen. Odmah nakon toga, Urugvajci su pobijedili - u ovom pitanju pomogao im je standardni položaj. U 74. minuti, nakon dodavanja iz slobodnog udarca, Diego Godin izbacio je iznad svih braniča Meksika i vješto glavom poslao loptu u gol.

Utakmica se postupno bližila kraju, ali Meksikanci nisu prihvatili neriješeno. Na kraju utakmice gledatelji su vidjeli još dva pogotka na vratima urugvajske reprezentacije. Prvo je u 85. minuti Rafael Marquez iz blizine snažno pucao u blizu devet, a već u drugoj nadoknađenoj minuti Hector Herrera je nakon dodavanja u praznu mrežu Raula Jimeneza postavio konačni rezultat utakmice. Meksiko pobjeđuje 3: 1, a nakon prvog kola nalazi se na vrhu ljestvice skupine C.