America's Cup 2016: Osvrt Na Utakmicu Meksiko - Jamajka

Meksička reprezentacija izborila je uvjerljivu pobjedu nad Urugvajcima u meču prvog kola grupne faze Quarteta C. Drugi suparnici Meksikancima na turniru bili su nogometaši Jamajke.

America's Cup 2016: osvrt na utakmicu Meksiko - Jamajka

Prije početka susreta, meksička reprezentacija zasluženo je smatrana favoritom obračuna s momčadi Jamajke. Međutim, ekipa koju su mnogi poznavali po pjesmi grupe Chaif imala je prvu priliku za gol. Clayton Donaldson u 7. minuti iz povoljne pozicije pogodio je vrlo blizu kornera vrata Meksikanaca. Nakon neuspješne provedbe trenutka, igrači Jamajke promašili su svoj gol. Nakon podnošenja zahtjeva Jesus Manuel Corona, napadač njemačkog "Bayera" i meksičke reprezentacije Chicharito udario je glavom. U 17. minuti semafor je osvijetlio brojeve 1: 0 u korist meksičke reprezentacije.

U drugoj polovici prvog dijela Jamajka je mogla poravnati rezultat. Prvo, Gareth McClairy, u 37. minuti s vratarskog trga, nije mogao pobijediti vratara Ochou, a onda je Michael Hector, pet minuta prije kraja poluvremena, pogodio s vidikovca izravno u središte meksičkih vrata - vratar je opet blokirao put projektilu iza crte.

Početkom drugog dijela Meksikanci su gotovo povećali prednost. Chicharito izvan kaznenog prostora nije mogao u korner.

Meksikanci su još uvijek mogli udvostručiti prednost. Nekoliko minuta nakon ulaska na teren, Oribe Penalta, zamijenivši Chicharito, zabio je 2: 0 u korist Meksika. Do kraja susreta brojevi na semaforu se nisu mijenjali, iako su igrači Jamajke imali prilike tiskati gol Guilhermea Ochoe.

Pobjeda u meču omogućila je Meksikancu da se plasira u doigravanje Copa Amerike 2016. Konačno mjesto u skupini bit će određeno u obračunu s venezuelskom reprezentacijom. Nogometaši Jamajke izgubili su oba meča na početku turnira i izgubili šanse za nastavak borbe u doigravanju.