America's Cup 2016: Osvrt Na Utakmicu Ekvador - Haiti

Reprezentacija Haitija bila je očit autsajder na Copa America 2016. Izgubivši oba prva meča u skupini B, Haićani su se na posljednjem sastanku suprotstavili igračima Ekvadora, kojima je pobjeda mogla formalizirati izlazak u fazu doigravanja.

America's Cup 2016: osvrt na utakmicu Ekvador - Haiti

Igrači ekvadorske reprezentacije aktivnije su započeli utakmicu. Već u prvih deset minuta susreta, Ekvadorci su stvorili nekoliko opasnih trenutaka na vratima Haitijeve reprezentacije. I već u 11. minuti prva lopta bila je u mreži. Christian Noboa precizno je ubacio Ennera Valenciju koji je Haitijane pogodio izvan kaznenog prostora, otvorivši rezultat na utakmici. Reprezentacija Ekvadora povela je 1: 0.

U 20. minuti Enner Valencia djelovao je kao asistent. Nakon svoje nadstrešnice u kazneni prostor, Haimen Iovi je lako ubacio loptu u praznu mrežu. Reprezentacija Ekvadora brzo je formalizirala svoju prednost na dva gola.

Rezultat se nije promijenio do kraja prvog poluvremena. Međutim, vrijedi napomenuti da bi u 28. minuti reprezentacija Haitija koju je predstavljao Jerome mogla odigrati jedan gol. Prečka je primila njegov udarac.

U drugom dijelu Ekvadorci su povećali svoju bodovnu prednost. Christian Noboa, dobro poznat ruskim navijačima, u 57. minuti doveo je rezultat do slama - 3: 0 u korist Ekvadora.

U 78. minuti Enner Valencia dao je drugu asistenciju na meču. Ovaj put je pomagao bratu Antoniju. Rezultat 4: 0 bio je konačni rezultat za susret Ekvadora i Haitija.

Pobjeda Ekvadoraca dovela je ovu momčad na drugo mjesto u skupini B. Istodobno, brazilska reprezentacija, koja je u drugoj utakmici iste skupine izgubila od Peruanca, uopće nije ušla u doigravanje.

U četvrtfinalu će se ekvadorska reprezentacija sastati s domaćinima turnira - američkom momčadi, a Haitijci će napustiti turnir nakon tri poraza.