Copa America 2016: Osvrt Na Utakmicu Brazil - Haiti

Brazilska reprezentacija na Copa America 2016. započela je turnir neriješenim rezultatom. U drugom krugu, peterostrukim svjetskim prvacima suprotstavila se reprezentacija Haitija.

Copa America 2016: osvrt na utakmicu Brazil - Haiti

Prije početka utakmice malo je tko mogao zamisliti da će naslovljena južnoamerička momčad imati bilo kakvih problema s jasnim autsajderom turnira reprezentacije Haitija. Na nogometnom terenu nije bilo senzacije. Brazilci su imali potpunu prednost u svim aspektima igre. Tijekom utakmice žuto-plavi su uputili 20 udaraca prema golu, od čega 13 u metu. Haićani su mogli odgovoriti s devet udaraca (četiri su postigla cilj). Prednost u posjedu do kraja sastanka bila je 65% do 35% u korist Južnoamerikanaca.

Brazilci su, očekivano, započeli aktivno. U 14. minuti Filipe Coutinho otvorio je rezultat udarcem s linije slobodnjaka. Udvostručio je i prednost Brazilaca u 29. minuti nakon Jonasove asistencije. Nakon još šest minuta Brazilci su rezultat doveli do poražavajućeg. Branič Barcelone i brazilske reprezentacije Dani Alves visio je u kaznenom prostoru, a Renato Augusto zabio loptu ispod grede. Prvo poluvrijeme završilo je pobjedom Brazila s 3: 0.

Druga polovica sastanka postala je produktivnija. U 59. minuti Gabrielle i osam minuta kasnije Lucas dovodi rezultat do nepristojnih - 5: 0 u korist Brazilaca. Nakon što su primili peti gol, Haićani su mogli ispisati gol favorita. James Markelin u 70. minuti pogodio je vrata Alissona.

Na kraju meča Brazilci su još dva puta uspjeli uznemiriti Haićane. U 86. minuti Renato Augusto zabio je dvostruko, a već u nadoknadi vremena prvi hat-trick na turniru organizirao je Filipe Coutinho.

Konačni rezultat na utakmici 7: 1 u korist Brazila omogućuje žuto-plavim da nakon dva meča postignu četiri boda. Momčad Haitija ostaje s nulom u bodovnoj liniji i pada na posljednje mjesto u skupini B.