Copa America 2016: Prikaz Utakmice SAD - Kolumbija

U noći 4. lipnja 2016. u SAD-u je započeo jubilarni turnir Copa America, posvećen stogodišnjici nogometnih saveza Južne Amerike i stotoj godišnjici turnira među latinoameričkim reprezentacijama. Na prestižnom natjecanju sudjeluju nacionalne južnoameričke momčadi, kao i ekipe iz Srednje i Sjeverne Amerike. Uvodna utakmica odigrala se u San Franciscu. Natjecale su se ekipe SAD-a i Kolumbije.

Copa America 2016: prikaz utakmice SAD - Kolumbija

Utakmica za otvaranje Copa America 2016. započela je intenzivnim tempom. Momčadi su od prvih minuta pokušavale aktivno stvoriti sebi bodove, ali u prvih pet minuta nije bilo opasnih situacija ni na vratima Amerikanaca ni u kaznenom prostoru kolumbijske reprezentacije. Utakmicu je zapuhao pogotkom u 8. minuti. Kolumbijska reprezentacija izborila je pravo za korner s desnog boka. Sjajni servis Edwina Cardone u kaznenom prostoru pronašao je svog adresata. Bek AC Milana i Kolumbije Cristian Zapata jednim je udarcem poslao loptu u gol. Kolumbija je povela 1-0.

Nakon promašenog gola Amerikanci su sreću pokušavali potražiti na tuđim vratima, ali napadima američke reprezentacije očito je nedostajala oštrina napada. Tijekom cijelog prvog poluvremena može se razlikovati samo udarac Clinta Dempseyja izvan kaznenog prostora u 36 minuta. Lopta je letjela u blizini vratnice kolumbijske reprezentacije.

Na kraju poluvremena Kolumbijci su se opet mogli istaknuti. Prvo su južnoamerički nogometaši oborili napadački impuls američke momčadi, a potom su imali pravo na jedanaesterac. U 41. minuti kapetan Kolumbije James Rodriguez nije promašio. Na odmor su momčadi otišle s dva pogotka prednosti kolumbijske reprezentacije.

Američka reprezentacija nije mogla aktivno započeti drugo poluvrijeme. Prvih petnaest minuta Kolumbijci su samouvjereno posjedovali inicijativu. Tek u 59. minuti Amerikanci su dobili pravo na prvi korner, nakon čega je postojala opasnost na vratima Ospine. Clint Dempsey je udario glavom, ali vratar je zajedno s kolumbijskim obrambenim igračem uspio zaustaviti loptu na crti. U 64. minuti isti je Dempsey opasno pucao iz slobodnog udarca, ali prvi broj Kolumbijaca odbio je udarac.

U posljednjih petnaestak minuta sastanci nisu okrunjeni golovima. Kolumbijski reprezentativci imali su najbolje šanse za pogodak. U 77. minuti Carlos Bacca krenuo je jedan na jedan s američkim vratarom, ali je udarac Kolumbijca pogodio gredu.

Konačni rezultat susreta 2: 0 u korist kolumbijske reprezentacije omogućio je Južnoamerikancima da zabiju prva tri boda na turniru i privremeno vode na ljestvici skupine A.