Kakva Je Bila Utakmica Rusija-Poljska Na Euru

Rezultat nogometne utakmice Rusija-Poljska ostavio je suparnicima dobre šanse za plasman u četvrtfinale Eura 2012. No, sljedeće utakmice nisu ispunile očekivanja navijača i momčadi koje su u svojoj skupini smatrane favoritima ispale su s turnira.

Kakva je bila utakmica Rusija-Poljska na Euru 2012

Drugu utakmicu na Euru 2012. ruska je reprezentacija odigrala protiv jednog od domaćina turnira - poljske momčadi. Sastanak grupne faze održao se u Varšavi na Nacionalnom stadionu.

Počeo je meč koji je za rusku momčad bio težak. Sportaši obje momčadi bili su nervozni i radili su neiznuđene greške. Domaćini su češće napadali, iako su igrači ruske reprezentacije više posjedovali loptu.

Na kraju prvog poluvremena Alan Dzagoev otvorio je bodovanje. U 36. minuti nakon transfera Andreya Arshavina postigao je treći pogodak na turniru protiv svojih protivnika. Nakon postignutog pogotka, Rusi su počeli igrati manje aktivno, dajući inicijativu poljskim nogometašima.

Vlasnici stadiona razlog za veselje dobili su u 58. minuti susreta. Elegantnu loptu u prvih devet golova Malafejeva postigao je kapetan poljske reprezentacije Jacob Blashchikovsky. Od tog trenutka, igra je krenula "na sudar".

Emocije igrača često su nadilazile dopušteno. U 60. minuti utakmice napadač domaćina Robert Lewandowski dobio je opomenu. Dobio je žuti karton zbog grubog udarca u noge Igora Denisova, koji pak nije ostao dužan i zaradio žuti karton zbog razgovora sa sucem.

Na kraju susreta ruska reprezentacija izvršila je pritisak na protivnički teritorij, ali taktika nije donijela željeni rezultat. Izbornik Rusa Dick Advocaat zamijenio je Aleksandra Kerzhakova, umjesto kojeg se na terenu pojavio Roman Pavlyuchenko.

Sudac sastanka dodao je tri dodatne minute regularnom vremenu utakmice. Rusi bi mogli oteti pobjedu u teškoj utakmici. Naporima Arshavina stvorena je prilika za pogodak, ali pouzdana igra poljskog vratara Przemyslava Tytona spriječila je igrače da je iskoriste. Na samom kraju sučeljavanja domaćini su imali pravo na slobodni udarac, ali ni on nije promijenio rezultat na semaforu. Rezultat 1: 1 - s njim su ekipe napustile teren.