Kakva Je Bila Utakmica Rusija-Češka Na Euru

Velika pobjeda nad češkim nogometašima na samom početku turnira omogućila je navijačima momčadi da računaju na uspješan nastup ruske reprezentacije na Euru 2012. Nažalost, tim nadama nije bilo suđeno da se ostvare.

Kakva je bila utakmica Rusija-Češka na Euru 2012

Na početku utakmice češki reprezentativci izgledali su aktivnije od naših, imali su veći posjed lopte i pritiskali je kad je izgubljena. No, ubrzo su se Rusi koncentrirali, izveli dobar napad, koji je završio u korneru. Od tog trenutka inicijativa je prešla na optužbe Dicka Advocaata.

Prekretnica cijele utakmice bila je epizoda u 16. minuti. Dzagoev je presjekao loptu na sredini terena, elegantno prošao pored čeških igrača i napravio dodavanje na desni bok napadaču Kerzhakovu. Aleksandar je odmah pogodio protivnički gol. Sportski projektil pogodio je gredu i odbio se na Alana koji se na vrijeme preselio u kazneni prostor. Cech je bio primoran izvaditi loptu iz vlastitih vrata, rezultat je bio 1: 0.

Nakon ove epizode, naši su igrači dobili priliku igrati više u kontranapadima, probiti se u slobodne zone na protivničkoj polovici terena. Roman Shirokov to je dobro iskoristio nakon Arshavin-ovog transfera, postavivši konačni rezultat prvog poluvremena u 25. minuti susreta - 2: 0.

Početak drugog poluvremena podsjećao je na prve minute susreta - Česi su bili aktivniji, ali sada je to već tražio tijek sastanka. Nogometaši ruske reprezentacije pritisnuli su svoj gol, što je protivnik vješto iskoristio. Prijenos lopte na daljinu ostavio je Malafeeva gotovo samog s Vaclavom Pilarzhom, koji nije propustio priliku zabiti gol. Rezultat je postao 2: 1, nestala je ugodna prednost Rusa, a češka reprezentacija je bila nadahnuta.

Bliže posljednjoj četvrtini utakmice igrači obje momčadi počeli su se umarati. Češka reprezentacija, budući da ništa više nije postigla, usporila je. Uz to, Dick Advocaat pogodio je zamjenom, puštajući Pavljučenka umjesto Kerzhakova. Ubrzo je Roman postao autor asistencije za Dzagoeva, koji je zabio dvostruko.

Tri minute kasnije Pavlyuchenko se uspio razlikovati, zahvaljujući pojedinačnim akcijama, postigavši prekrasan gol. U 85. minuti izvršena je još jedna promjena koja je Kokorinu omogućila ulazak na teren. Rezultat 4: 1 u potpunosti je odražavao odnos snaga na nogometnom terenu.