Kakva Je Bila Prva Utakmica Ruske Reprezentacije Na Euru

Ruska reprezentacija odigrala je prvu utakmicu završnog dijela Europskog nogometnog prvenstva na dan otvorenja ovog turnira. Utakmica s češkom reprezentacijom započela je u poljskom Wroclawu, tri sata nakon službenog otvaranja Eura 2012. Gledalo ga je gotovo 41 tisuću gledatelja na stadionu Meiski i milijuni obožavatelja na TV ekranima kod kuće, u barovima i navijačkim zonama.

Kakva je bila prva utakmica ruske reprezentacije na Euru 2012

Tijekom prvih deset minuta susreta češki igrači bili su aktivniji od Rusa - duže su držali loptu i odmah počeli pritiskati kad su izgubili loptu. U 12. minuti naši su igrači dobili pravo na korner, koji nije doveo do pogotka, već je postao trag u kronologiji, nakon čega se naznačila određena igračka prednost ruske reprezentacije. I ključna epizoda u ovom poluvremenu, koja se dogodila nekoliko minuta kasnije. Prvo je Alan Dzagoev presjekao loptu gotovo na sredini terena, nadigravši dvojicu čeških igrača, i poslao je na desni bok našeg napada. Uslijedio je precizan pas do Aleksandra Kerzhakova, koji je pucao na gol, ali pogodio stativu, a Dzagoev, koji je opet bio na pravom mjestu, poslao je loptu u mrežu. Priznavši gol, češki igrači bili su prisiljeni napadati više, što je stvorilo slobodne zone u njihovoj obrani. U 25. minuti Rusi su to iskoristili - Roman Širokov povezao je u napad Andreja Aršavina, koji je poslao loptu u liniju napada, Kerzhakov. Nije mogao doći do lopte, ali Širokov je to jako dobro uspio, koji je već priješao u šok poziciju - rezultat je bio 2: 0. Tako je ostao do prekida u meču.

Drugi tamo započeo je razmjenom napada - Čehe je tjerala potreba za nadoknadom, a naši igrači nisu odustali od prilika koje su se pojavile u vezi s tim. No, nažalost, suparnici su jedan od napada Rusa prekinuli tako uspješno da je dalekometno dodavanje donijelo Václava Pilarzha gotovo oči u oči s našim vratarom. Čeh je trenutak realizirao 100% i rezultat je postao ne baš ugodan za rusku reprezentaciju - 2: 1. Cilj je nadahnuo protivnike, a Rusi su trebali uložiti puno napora kako bi ugasili svoju aktivnost u napadu. Sredinom poluvremena to su uspjeli, osim toga, igrači obje momčadi počeli su se umarati od aktivnih akcija. Oba su trenera pokušala osvježiti napad izvođenjem izmjena u 73. minuti, a zatim puštanjem još jednog igrača u 85. minuti. U našoj je momčadi Dick Advocaat prvo zamijenio Kerzhakova s Romanom Pavlyuchenkoom, a zatim Dzagoev s Aleksandrom Kokorinom. No, prije ove zamjene Dzagoev se uspio ponovno istaknuti - nakon neuspjelog dodavanja Sergeja Ignaševiča, lopta se od češkog braniča odbila do Pavljučenka, koji ju je odmah proslijedio Alanu, koji je snažno i precizno pogodio. Nakon samo 3 minute Pavlyuchenko je postigao gol, primivši dodavanje Aršavina i pobijedivši češkog braniča. Prva utakmica ruske reprezentacije na Euru 2012. završila je rezultatom 4: 1, ojačavši nadu navijača za uspješnim nastupom reprezentacije na ovom turniru.