Rusija - Južna Koreja: Ono što Je Publika Vidjela U Cuiabi

Za mnoge ruske ljubitelje nogometa Svjetsko prvenstvo doista je započelo tek 17. lipnja, kada je ruska reprezentacija ušla na teren u brazilskom gradu Cuiabi odigravši prvu utakmicu protiv Južne Koreje. Bila je to zadnja utakmica prvog kola u N.

Rusija - Koreja_

Za ruske ljubitelje nogometa pokazala se utakmica vrlo nervoznom i napetom, a neutralnim navijačima iskreno je bilo dosadno na tribinama. Meč je počeo vrlo sporo. Možda je vrućina koja je vladala na terenu spriječila igrače da pokažu svoj puni napadački potencijal. Međutim, ne možete sve kriviti za vrijeme.

Nakon prvih utakmica u svim skupinama Svjetskog kupa može se zaključiti da su momčadi podijeljene u vrlo vješte, sposobne i slabe. Neutralnom gledatelju teško je reći u koju će skupinu svrstati Rusiju i Južnu Koreju. Vrijedno je, međutim, spomenuti da su gledatelji na tribinama i na televizijama očekivali više. Utakmica nije bila prava nogometna gozba i slavlje. Na terenu se radilo strogo, igrači su dali svu snagu, ali obje momčadi nisu uspjele stvoriti u prvom poluvremenu. Rijetki dalekometni udarci, ubacivanja iz seta nisu donijeli željeni rezultat ni jednima ni drugima. Kao rezultat, tužne nule su do prekida izgorjele na semaforu.

Nakon pauze tempo se nije povećavao. Prvi opasan udarac na gol zadali su Rusi. Južnokorejski vratar parirao je lopti nakon udarca izvan kaznenog prostora. Korejci su odgovorili u naturi. Igor Akinfeev se mučio da pogađa lopte nakon snažnih dalekometnih udaraca. Čini se da ništa nije nagovijestilo nevolje ruske reprezentacije, ali u 68. minuti Lee Kyung Ho daje još jedan dalekometni udarac, a vratar ruske reprezentacije čini čudovišnu pogrešku. Lopta isklizne iz ruku Akinfeeva i izdajnički prijeđe gol-liniju. Korejci su poveli sa 1 - 0.

Ruska reprezentacija postala je aktivnija nakon primljenog gola. Rusi su počeli napadati s velikom željom. Moguće je da su izmjene nakon 60 minuta igrale važnu ulogu na utakmici. Na terenu su se pojavili Dzagoev i Kerzhakov. Upravo su oni trebali preuzeti teret vodstva u napadačkim impulsima ruskog tima. Srećom, zamjene su uspjele.

U 74. minuti Kerzhakov uspoređuje rezultat nakon što je pogodio Dzagoeva i gužvu u vrataru. 1 - 1 - Ruski se navijači osjećaju bolje. Tek nakon toga publika je vidjela stvarnu želju Rusa da idu naprijed. Međutim, nisu uspjeli postići još jedan gol. Treba priznati da je napadima Rusa nedostajala inteligencija, kreativnost i vještina.

Konačni rezultat susreta - 1 - 1. Ovaj remi postao je treći na turniru. Rusija i Južna Koreja osvajaju po jedan bod i izjednačene su za 2. i 3. mjesto u skupini H, donoseći vodstvo belgijske reprezentacije.