1/8 Finala FIFA-inog Svjetskog Prvenstva 2014.: Argentina - Švicarska

1. srpnja u brazilskom gradu Sao Paulu odigrala se pretposljednja utakmica 1/8 finala svjetskog nogometnog prvenstva. Gledatelji su mogli pratiti susret reprezentacija Argentine i Švicarske.

1/8 finala FIFA-inog svjetskog prvenstva 2014.: Argentina - Švicarska

Veći dio utakmice bila je tučnjava u svim dijelovima terena. Istodobno, u prvom poluvremenu igra je bila dosadan prizor. Igrači su uglavnom kotrljali loptu u središtu terena. Argentinska momčad imala je blagu prednost, ali to nije dovelo do opasnih trenutaka. Švicarci su pokušali protunapad, ali ni to nije izgledalo opasno. Podsjećamo samo na trenutak iz prvog poluvremena - jedan od švicarskih igrača pucao je iz smrtonosne pozicije, ali vratar Argentine Romero spasio je momčad.

Prvo poluvrijeme završilo je dosadnim neriješenim rezultatom bez golova.

U drugoj polovici sastanka dodali su Argentinci. Već možemo govoriti o značajnoj prevazi Južnoamerikanaca. Nogometaši Argentine zadali su više od 20 udaraca prema protivničkom golu. Ponekad je vratar spašavao Europljane. Švicarci su nastavili igrati na protunapade, ali navijači Europljana nisu vidjeli nijedan trenutak super uloge.

Regularno vrijeme utakmice završilo je neriješeno 0 - 0. Bilo je to najdosadnijih 90 minuta u doigravanju.

U produžetku su Južnoamerikanci ponovno pritisnuli, a europska momčad se održala. Glavnom akcijom Argentinaca može se smatrati samo pritisak na švicarska vrata, ali nije donio rezultate.

Utakmica se u produžecima svela na remi bez golova, ali u 118. minuti Argentinci postižu gol. Angel Di Maria nakon dodavanja Messija poslao je loptu u gol. Radost Argentinaca bila je takva kao da je momčad barem stigla do polufinala. To sugerira da je Messijeva momčad vrlo teška u pobjedi u svakom meču.

Činilo se da Švicarci nisu imali snage za nadoknadu. Međutim, u posljednjim minutama sastanka Argentinu je spasilo nekoliko centimetara. Nakon što se konj ubacio u kazneni prostor, Dzhemiley udara glavom u prazan udarac na Romeroov gol. Lopta je pogodila stativu. Europljanima je dosta nedostajalo prije gola. Posljednji napad na utakmici za Europljane bio je opasan slobodni udarac u blizini argentinskog gola, ali trenutak nisu uspjeli realizirati.

Argentina se bori za prolazak u četvrtfinale nakon minimalne pobjede od 1: 0 i čeka protivnika iz para Belgija - SAD. Istodobno, valja napomenuti da argentinska momčad ne pokazuje najbolju igru na turniru. Kapetan Južnoamerikanaca Messi još se jednom nije pokazao u odlučujućem meču, a u nekim je trenucima igrao jednostavno loše i nedostojno naslova jednog od najboljih svjetskih igrača.