1/8 Finala Svjetskog Kupa 2014: Kostarika - Grčka

29. lipnja u brazilskom gradu Recife odigrala se četvrta utakmica 1/8 finala svjetskog nogometnog prvenstva u Brazilu. Sastale su se ekipe Kostarike i Grčke, koje su se senzacionalno probile do odlučujuće faze turnira.

1/8 finala Svjetskog prvenstva 2014: Kostarika - Grčka

Par Kostarika - Grčka smatran je najslabijim među ostalim momčadima u doigravanju. Utakmica između ovih momčadi bila je jasna potvrda toga.

Prvo poluvrijeme bilo je dosadno. Kostarikanci su pokušali odigrati prvi broj, a Grci su napravili kontre, ali praktički nije bilo šansi za pogodak. Lopta se polako kretala, gledatelji su mogli vidjeti borbu u središtu terena, momčadi su rijetko ometale vratare.

Među trenucima za pamćenje u prvoj polovici sastanka mogu se izdvojiti opasni napadi Grka, kada europski igrač iz neposredne blizine nije uspio pogoditi protivnički gol. Vratar Kostarike Navas priskočio je u pomoć.

Prvo poluvrijeme završilo je neriješeno bez golova.

Na početku druge polovice sastanka, Kostarikanci su otvorili račun. U 52. minuti Brian Ruiz najtočnijim udarcem pogodio je donji kut europskog gola. Kostarika je vodila 1 - 0. Nakon ovog trenutka, Grci su počeli aktivno vršiti pritisak, pokušavajući eskalirati situaciju na vratima Srednjoamerikanaca. Međutim, nije uspjelo, bilo je malo šansi. No, sportska sreća ipak se okrenula prema Grcima.

Već u zgusnutom vremenu Papastatopoulos je sjajno odigrao završne poteze i poravnao rezultat. Grci su izvukli neriješeno vrijeme regulacije. Uz to, Europljani su imali još jedan trenutak da pogodiju gol Kostarikanaca u regularnom vremenu utakmice. No, vratar Navas spašava svoju momčad nakon što je pogodio grčkog igrača ispod grede.

U produžetku gledatelji nisu vidjeli golove, ali moramo priznati da su Grci bili bliže golu. Već u 121. minuti susreta Mitroglu je propustio pravu priliku za gol. Grčki igrač pucao je iz blizine na gol, ali je promašio cilj.

Utakmica je završila neriješenim rezultatom, stoga je drugi put na turniru sudbina dolaska u sljedeću fazu odlučena u izvođenju jedanaesteraca.

Sreća se nasmiješila Kostariki. Svih pet igrača izvršili su udarac, što je dovelo do pobjede Srednjih Amerikanaca na penale 5: 3. Kostarika će u četvrtfinalu sada igrati s Nizozemskom, a Grčka će kući.