1/8 Finala Svjetskog Kupa 2014: Kakva Je Bila Utakmica Njemačka - Alžir

Šesta utakmica u 1/8 finala FIFA-inog svjetskog kupa odigrala se 30. lipnja u gradu Porto Alegre. Više od 40.000 navijača na tribinama svjedočilo je susretu Njemačke i Alžira.

1/8 finala Svjetskog kupa 2014: kakva je bila utakmica Njemačka - Alžir

Njemačka momčad smatrana je favoritom u ovom paru, ali Nijemci su cijelo prvo poluvrijeme proveli očito ne na svojoj razini. Tempo utakmice bio je visok, a afrički nogometaši trudili su se da ne budu inferiorni od njemačkih igrača ni organizacijom igre, ni vještinom, ni oštrim napadima. Treba priznati da su Alžirci u prvoj polovici susreta, posebno na početku meča, napadali nešto oštrije. Upadljivo je bilo da je njemački vratar Neuer bio vrlo nervozan. Napravio je nekoliko neopravdanih pogrešaka.

Nijemci su na kraju poluvremena mogli stvoriti stvarno opasan trenutak. Kros je opasno pucao izvan kaznenog prostora, ali vratar je spasio Alžir, ali Götze je po završetku mogao postići prvi gol na utakmici. No, ni to se nije dogodilo, budući da je Mboli ponovno spasio svoj gol.

Prvo poluvrijeme završilo je neriješeno bez golova. Istodobno je alžirski tim izgledao vrlo dobro, trudeći se da ni u čemu ne bude inferiorniji od Nijemaca.

U drugoj polovici sastanka dodala je Njemačka. Na vratima Afrikanaca počeli su se pojavljivati opasni trenuci. Müller, Lam, Schweinsteiger imali su izvanredne šanse. Međutim Mboli je uhvatio hrabrost i sjajno spasio. U prvoj crti nogometaši Afrike malo su učinili - u drugom dijelu prednost Njemačke bila je značajna. No, rezultat se na semaforu nije promijenio do kraja regularnog vremena - 0 - 0.

U produžetku su Nijemci nastavili pritiskati na protivnički gol. Ono što štićenici Leva nisu mogli učiniti za 90 minuta, izdali su već u 92. minuti. Napadač Schürrle pretvorio je bočni centaršut u gol. Njemačka je vodila 1 - 0.

Nakon primljene lopte, alžirski igrači više nisu imali priliku nadoknaditi, jer su Nijemci nastavili juriš. Kao rezultat, u 119. minuti Ozil je postigao drugi pogodak, što je omogućilo uklanjanje svih pitanja o pobjedniku susreta.

No, igrači Alžira nisu napustili teren bez golova. Već u zgusnutom vremenu produžetaka Abdelmumen Jabu je vratio jedan gol, ali Afrikancima to nije bilo dovoljno.

Konačni rezultat susreta je 2 - 1 u korist Njemačke. Francuzi već čekaju Nijemce u četvrtfinalu, a igrači Alžira s nogometnog svjetskog prvenstva odlaze s osjećajem ponosa na svoju zemlju.