Glavne Senzacije Početka Svjetskog Prvenstva 2014. U Brazilu

Sadržaj:

Prvo kolo u osam skupina Svjetskog kupa završilo je u 16 utakmica. Gledatelji su mogli vidjeti sve 32 reprezentacije u akciji. Ne bez nekih senzacija na početku prvenstva, koje turnir čine još zanimljivijim. Tri su utakmice čiji su konačni rezultati iznenadili cijeli nogometni svijet.

Sensacii_chempionata_mira

Urugvaj - Kostarika (1-3)

U utakmici između aktuelnih prvaka Južne Amerike i reprezentacije Kostarike malo je tko mogao predvidjeti konačni rezultat. Urugvajska momčad ima sjajne igrače koji igraju u najboljim nogometnim klubovima u Europi. Samo ime Edinsona Cavanija sposobno je zastrašiti svaku neprijateljsku obranu. No, nogomet je toliko zanimljiv da je nemoguće točno predvidjeti ishod utakmice. Nakon prvog poluvremena favoriti su pobijedili s 1 - 0, ali u drugih 45 minuta uspjeli su primiti tri puta. Štoviše, nakon primljenih golova, Urugvajci nisu našli snage stvoriti oštrinu na vratima reprezentacije Kostarike. Rezultat utakmice postao je prava senzacija na Svjetskom prvenstvu u Brazilu, pokazujući da favoriti ne osvajaju uvijek sigurne pobjede.

Španjolska - Nizozemska (1 - 5)

Vladajući svjetski prvaci i pobjednici posljednja dva europska prvenstva smatraju se favoritima na bilo kojem turniru. Na utakmici Španjolska - Nizozemska trebali su imati sjajan nogomet obje momčadi. To je uočeno u prvoj polovici utakmice u Salvadoru na stadionu Fonte Nova. Međutim, drugo poluvrijeme bilo je potpuno nepredvidljivo. Nizozemci postižu četiri gola bez odgovora protiv španjolske momčadi. Vladajući svjetski prvaci nisu samo pretučeni, već su rastavljeni dio po dio. Moglo bi se pretpostaviti pobjedu Nizozemske, ali takav se rezultat smatrao nezamislivim. Klasa naredbi nije toliko različita. Ova je utakmica bila prvi pravi poraz i pokazala je da u Španjolskoj nije sve tako dobro i bez oblaka u organizaciji turnira.

Njemačka - Portugal (4 - 0)

Još jedan poraz u meču vrhunskih europskih momčadi dogodio se na već poznatom stadionu Fonta Nova u Salvadoru. Nekoliko dana ranije, Nizozemci su se u ovoj areni obračunali sa Španjolskom. Sad su na red došli Nijemci. Njemačka reprezentacija uništila je Portugal. Konačni rezultat 4: 0 dokaz je da su Nijemci gotovo glavni favoriti na Svjetskom prvenstvu u Brazilu. Cristiano Ronaldo nije mogao ništa pokazati na meču, a njegova je momčad izgledala neočekivano izblijedjela. Već u prvom poluvremenu Nijemci su lako postigli tri gola, a u drugom dijelu susreta još su jednom uznemirili Portugalce. U ovoj je utakmici prvi hat trick u prvenstvu izvukao Thomas Müller. Konačni slamajući rezultat u korist Njemačke može se pripisati senzaciji početka Svjetskog prvenstva, utoliko što se od Portugala očekivala svjetlija igra.