MFM-2015 Hokej: Kako Je Održano četvrtfinale Rusije - SAD-a

Kasno navečer 2. siječnja po moskovskom vremenu ruska reprezentacija u hokeju na ledu odigrala je četvrtfinalnu utakmicu u okviru svjetskog prvenstva za mlade. Suparnici Rusima bili su njihovi vršnjaci iz Sjedinjenih Država.

MFM-2015 hokej: kako je održano četvrtfinale Rusije - SAD-a

Da bi identificirali pobjednike u četvrtfinalnoj utakmici MFM-a 2015., štićenici Valery Bragin morali su se preseliti iz Toronta u Montreal. Upravo su na areni čuvenog kluba Montreal Canadiens Rusi morali svladati otpor jednog od glavnih favorita svjetskog prvenstva u hokeju za mlade - Amerikanaca.

Prvo razdoblje za rusku reprezentaciju bilo je uspješno. Američki hokejaši često su kršili pravila. To je dovelo do činjenice da su Amerikanci pola razdoblja igrali u manjini. U 3. minuti susreta Ivan Barbashev realizirao je brojčanu prednost dvojice igrača. Rusija je povela 1: 0. Dalje, Amerikanci su opet nastavili faulirati. Rezultat je to drugi pogodak postignut protiv američke momčadi. Aleksandar Šarov u 16. minuti ponovno je uznemirio Amerikance. Pak je zakucan odmah po završetku sljedećeg kaznenog vremena američkog hokejaša.

U drugom su razdoblju Amerikanci znatno dodali. Ponavljali su se brzi napadi na američke igrače. U 33. minuti Anthony Di Angelo je dalekometnim udarcem smanjio zaostatak. U trenutku pogotka ruski hokejaši bili su brojčano nadjačani. Nakon toga Amerikanci su nastavili puno pucati po golu Šesterkina, ali naš je vratar bio pouzdan. Vrijedno je napomenuti da su američki hokejaši tijekom drugog razdoblja tri puta "bacali" Ruse.

Amerikanci su ponovno aktivno započeli treće razdoblje, ali prvi pogodak u tom razdoblju odletio je na vrata prekomorskih hokejaša. Sergej Tolčinski u 42. minuti doveo je rusku reprezentaciju u prednost (3: 1). Tada su Rusi počeli sustavno kršiti pravila. To je bilo zbog visokog pritiska Amerikanaca i ukupne igračke prednosti potonjih. Takva aktivnost hokejaške momčadi SAD-a nagrađena je drugim pakom u naš cilj. U 49. minuti Zach Warenski ponovno je smanjio zaostatak između Amerikanaca na minimum. Ostatak razdoblja Rusi su bili isključivo u defenzivi. Tijekom cijele utakmice Shesterkin je odrazio više od četrdeset udaraca američkih igrača. Ova igra vratara postala je značajna pomoć cijeloj reprezentaciji u zadržavanju pobjedničkog rezultata. Ni Amerikancima nije pomogla praksa da na kraju sastanka vratara zamijeni šestim terenskim igračem. Rusija se izdržala i pobijedila 3: 2.

Napadi Valery Bragin igrat će sljedeći meč na turniru 4. siječnja. Suparnici Rusima u polufinalu bit će švedska reprezentacija.