Četvrtfinale FIFA-inog Svjetskog Prvenstva 2014.: Francuska - Njemačka

U prvoj četvrtfinalnoj utakmici FIFA-inog svjetskog prvenstva u Brazilu sastale su se reprezentacije Francuske i Njemačke. Utakmica se odvijala na poznatom stadionu u Rio de Janeiru.

Četvrtfinale FIFA-inog svjetskog prvenstva 2014.: Francuska - Njemačka

Utakmica između Francuske i Njemačke posebno se istakla među utakmicama doigravanja tekućeg prvenstva. Nažalost, mnogi neutralni gledatelji očekivali su više od meča, što je u konačnici zaostalo za očekivanjima.

Igra je započela vrlo sporo. Činilo se da će se samo prve minute igrači tako polako kretati po terenu, a onda će početi vedar i emotivan nogomet. Međutim, to se nije dogodilo.

U prvih deset minuta susreta napadi Francuza bili su više usmjereni na protivnički gol, ali prva je lopta završila u golu Deschampsovih štićenika. U 12. minuti iz standarda Nijemci su otvorili rezultat. Nakon Kroosovog dodavanja s lijevog boka, Hummels je glavom poslao loptu u gol. Njemačka je vodila 1 - 0. Ovaj trenutak trebao je otvoriti igru, ali timovi su se i dalje ponašali previše akademski i nezanimljivo.

Među opasnim trenucima prvog poluvremena susreta mogu se izdvojiti napadi Francuza, kada je Valbuena mogao izjednačiti rezultat udarcem izvan kaznenog prostora Nijemaca, ali vratar Neuer spasio je svoju momčad. To se dogodilo u 34. minuti.

Više u prvom poluvremenu publika nije vidjela opasne napade. Do odmora je Njemačka imala prednost od 1 - 0.

Druga polovica sastanka protekla je na isti nezanimljiv način. Gledatelji nisu vidjeli blistav napadački nogomet, napadima momčadi nedostajalo je brzine i kreativnosti. Postojao je osjećaj da neki jednostavno ne žele igrati (Nijemci), dok drugi ne mogu (Francuzi). Istovremeno je Deschampsova momčad pokušala držati početak poluvremena u većem posjedu lopte, ali to nije dovelo do željenih rezultata. Nijemci su se, međutim, očito uklopili u dosadnu igru, jer im je rezultat odgovarao.

Među opasne trenutke druge polovice susreta možemo izdvojiti šansu Shyurrlea u 82. minuti. Njemački napadač mogao je ukloniti sva pitanja o pobjedniku utakmice, ali iz kaznenog prostora Nijemac je pucao točno u centar gola, što je odredilo spas francuskog vratara.

Francuska momčad imala je samo jednu priliku za nadoknadu. U najnovijem napadu Benzema je iz blizine pucao na gol. Unatoč činjenici da je kut udara bio vrlo oštar, Neuer je morao uskočiti i pomoći svojoj momčadi.

Minutu kasnije zazviždao je sučev zvižduk, obilježivši konačnu pobjedu Nijemaca rezultatom 1 - 0. Sada Njemačka očekuje suparnika iz para Brazil - Kolumbija, a brojni ljubitelji nogometa nadaju se da više neće vidjeti takve emocije i nezanimljive utakmice na brazilskom svjetskom prvenstvu.