Četvrtfinale FIFA-inog Svjetskog Kupa 2014.: Argentina - Belgija

5. srpnja u glavnom gradu Brazila odigrala se treća utakmica četvrtfinalne faze svjetskog nogometnog prvenstva. Reprezentacije Argentine i Belgije ušle su na teren stadiona u Brasiliji.

Četvrtfinale FIFA-inog svjetskog kupa 2014.: Argentina - Belgija

Utakmica je započela napadima Argentinaca. Južnoamerički nogometaši od prvih minuta pokazali su pritisak i želju za brzom igrom. Rezultat je bio rani gol. U 8. minuti Higuain je uhvatio loptu odbijenog od Belgijca i prvim dodirom pogodio gol. Lopta je pogodila točno daleki kut, a na semaforu su zasvijetlili brojevi 1 - 0.

Nakon postignutog pogotka, Argentinci su neko vrijeme pokušavali igrati prvi broj, ali na vratima Europljana nisu stvorili ništa opasno. Druga polovica uvodne polovice već je bila druga Argentina. Južnoamerikanci su počeli igrati nogomet koji im je bio neobičan (previše racionalan i neekspresivan). Račun je odgovarao Argentincima, zbog čega su Južnoamerikanci odustali od inicijative. Međutim, to nije pomoglo Belgiji da stvori opasnost pred Romerovim vratima. Možete se sjetiti samo jednog udarca u metu Argentinaca s prosječne udaljenosti. Mora se reći da je nakon što su Argentinci odustali od inicijative, nogomet postao spor, dosadan i nezanimljiv za neutralnog navijača.

Prvo poluvrijeme završilo je vodstvom Argentine od 1 - 0.

Na početku druge polovice sastanka nije bila primjetna želja Belgije za demonstracijom bistrog, napadačkog nogometa. Možda Europljanima to jednostavno nije bilo dopušteno. Istodobno su i sami Argentinci nastavili igrati gotovo pješice, ne stvarajući pogotke na vratima Europljana. Sve je bilo vrlo pragmatično od strane obje momčadi.

Jedan od opasnih trenutaka na vratima Južnoamerikanaca je udarac glavom Fellainija nakon dodavanja s lijevog boka. Međutim, lopta je promašila cilj. Gnjecavi nogomet trajao je oko 80 minuta. Tek na kraju meča Europljani su prividno napali vrata Južnoamerikanaca. No, umjesto da stvore golgetersku situaciju na neprijateljskom golu, Europljani su gotovo promašili svoju. Već u zgusnutom vremenu Messi je krenuo jedan na jedan s belgijskim vratarom, ali nespretno je ispunio trenutak i dao posljednju priliku belgijskoj momčadi. U posljednjem napadu Europljani su mogli imati koristi od sebe, ali opasan ubačaj Lukakua prekinut je.

Konačni rezultat susreta 1 - 0 u korist Argentine vodi Južnoamerikance do polufinala za pobjednika para Nizozemska - Kostarika. Messijeva momčad ponovno je pokazala slab nastup, iako je rezultat postignut. U obje utakmice doigravanja Argentinci su jedva uspjeli postići dva gola, pa se navijači Latinoamerikanaca nadaju da će momčad dodati još, jer je potrebno osvojiti nogometno svjetsko prvenstvo.