Kako Je Američka Momčad Igrala Na FIFA-inom Svjetskom Prvenstvu 2014. Godine

U najnovijem svjetskom nogometnom prvenstvu uvijek sudjeluje američka reprezentacija. Razina nogometa u Sjedinjenim Državama raste svake godine. To objašnjava veće širenje ovog sporta u zemlji, kao i neke uspjehe američkih nogometaša na svjetskoj sceni. Na Svjetskom prvenstvu 2014. u Brazilu američka momčad izgledala je vrlo dostojanstveno.

Kako je američka momčad igrala na FIFA-inom svjetskom prvenstvu 2014. godine

Amerikanci su bili u teškoj skupini na FIFA-inom svjetskom prvenstvu u Brazilu. Suparnici američkoj reprezentaciji u grupnoj fazi turnira bili su Nijemci, Portugalci i Ganci.

Prvu utakmicu na turniru za Amerikance obilježila je pobjeda 2: 1 nad reprezentacijom Gane. Štoviše, u ovoj su utakmici Amerikanci postigli najbrži gol u cijelom prvenstvu (od početka susreta nije prošla niti minuta). Afrički nogometaši uspjeli su se nadoknaditi, ali Amerikanci su ipak oduzeli pobjedu u posljednjim minutama i stekli važna tri boda.

U drugom susretu američkoj reprezentaciji suprotstavio se Portugal. Utakmica je završila neriješenim rezultatom (2 - 2). U ovom susretu Amerikanci su trebali pobijediti, ali Europljani su u posljednjim minutama izvukli neriješeno.

U finalnoj utakmici grupne faze američka momčad sastala se s igračima iz Njemačke. Neki su vjerovali da će utakmica biti nezanimljiva, jer su, u slučaju neriješenog rezultata, obje momčadi osigurale svoj izlazak iz skupine. Nije se dogodilo nijedno izvlačenje. Njemačka reprezentacija pobijedila je s minimalnim rezultatom (1 - 0). Međutim, Amerikancu su bila dovoljna četiri boda za dolazak u doigravanje s drugog mjesta u skupini. Oni su bili ispred Portugala po razlici između postignutih i primljenih golova.

U 1/8 finala američka momčad sastala se s belgijskom momčadi. 90 minuta susreta završeno je neriješenim rezultatom bez golova. Tek u produžecima određen je pobjednik koji je postao europski nogometaš (2 - 1). Amerikanci su u toj utakmici izgledali vrlo dostojanstveno, iako je postojala određena prednost europskih igrača.

Konačni rezultat američkog tima smatra se vrlo dostojnim. Momčad je uspjela iz teške skupine preći u fazu doigravanja svjetskog prvenstva, gdje je izgubila samo u produžecima.