Kako Doći Do Ranga U Tenisu

Sadržaj:

Za dobivanje kategorije u tenisu potrebno je ispuniti brojne standarde, prema Jedinstvenoj ruskoj sportskoj klasifikaciji. Međutim, počevši od naslova kandidata za majstora sporta, dovoljno je zauzeti određene retke u ocjeni Ruske teniske federacije, kao i u WTA ili ATP ocjenama, sudjelujući u međunarodnim natjecanjima.

Kako doći do ranga u tenisu

Upute

Korak 1

Treću kategoriju mladih možete dobiti već s 11 godina. Da biste to učinili, tijekom godine trebali biste osvojiti 2 pobjede nad sportašima bez kvalifikacija ili 1 nad tenisačem druge kategorije mladih. Morat ćete sudjelovati u najmanje 10 pojedinačnih sastanaka.

Korak 2

Druga kategorija juniora može vam se dodijeliti u dobi od 12 godina, ali pod uvjetom da ste dva puta pobijedili u meču s tenisačima druge kategorije ili 1 - nad tenisačem prve kategorije, sudjelujući u 12 utakmica tijekom godine.

3. korak

Prvu kategoriju mladih možete dobiti već s 13 godina, pobijedivši 2 tenisača prve kategorije ili jednom kada pobijedite u meču s tenisačem treće odrasle kategorije, nakon što ste nastupili u najmanje 12 mečeva.

4. korak

Ocjene seniora za tenise dodjeljuju se prema istoj shemi, s tom razlikom što će vam za drugi i treći razred trebati vaše sudjelovanje u 15 mečeva, a za prvi - u 20 mečeva. Osim toga, da biste dobili prvu kategoriju za odrasle, možete pobijediti 2 sportaša prve kategorije ili više od kandidata za majstora sporta.

Korak 5

Ako želite dobiti naslov kandidata za majstora sporta, morate zauzeti 5-10 mjesta pojedinačno na ruskom prvenstvu ili međunarodnim natjecanjima i 2-4 u parovima.

Korak 6

Da biste dobili titulu majstora sporta u tenisu, morat ćete zauzeti 1-4 mjesta pojedinačno ili 1. u parovima na ruskom prvenstvu ili međunarodnim turnirima. Međutim, postoji još jedna prilika za dobivanje ovog naslova - da postanete jedan od 10 najboljih tenisača prema rejtingu Ruske teniske federacije na kraju godine.

7. korak

Za naslov "Majstor sporta međunarodne klase" potrebno je doći do ¼ finala Olimpijskih igara, otvorenih prvenstava SAD-a, Australije, Francuske, Velike Britanije. 1-2 mjesta u zonskim utakmicama Federacijskog kupa (žene) ili Davis Cupa (muškarci), uz uvjet 2 pobjede, također vam mogu pomoći da osvojite ovaj visoki naslov.