Copa America 2016: Pregled Sastanka Ekvador-Peru

Sučeljavanje reprezentacija Ekvadora i Perua u drugom kolu grupne faze Kvarteta B trebalo je biti presudno za obje momčadi. Upravo su se te momčadi, prema predviđanjima stručnjaka, morale boriti za drugo mjesto u skupini u kojoj igra Brazil.

Copa America 2016: pregled sastanka Ekvador-Peru

Utakmica između reprezentacija Perua i Ekvadora pokazala se uzbudljivom i intenzivnom. Unatoč činjenici da su Ekvadorci imali statističku prednost, sastanak je održan kao obračun potpuno ravnopravnih momčadi. Ekvadorski nogometaši dvostruko su vjerojatnije pogodili protivnički gol (18 naspram 9), dok je tek svaki treći udarac svake momčadi stigao do gol-crte. U posjedu lopte prednost je bila na strani Ekvadoraca (56% do 44%). Međutim, ishod meča određen je brojevima na semaforu, a ne statistikom.

Već u 5. minuti susreta rezultat su otvorili Peruanci. Christian Cueva nije ostavio priliku za golmana Ekvadora Alexandera Domingueza. U 13. minuti Edison Flores uspio je udvostručiti vodstvo reprezentacije Perua. Nakon primljenog dva gola, činilo se da ekvadorska reprezentacija ima male šanse zabiti barem neke bodove na utakmici, ali nogomet je često nepredvidljiv.

Ekvadorski nogometaši u drugoj polovici prvog dijela počeli su aktivnije djelovati, što je rezultiralo pogotkom Ennera Valencije šest minuta prije kraja prvog dijela susreta. Primivši dodavanje u kaznenom prostoru, Ekvadorski je precizno pucao pored vratara reprezentacije Perua, a potonjem nije ostavio nikakve šanse. Ekipe su na odmor otišle s prednošću Peruanaca u jednom golu.

Druga polovica sastanka započela je s malom prednošću Ekvadoraca. To je bilo zbog rezultata na semaforu. Inicijativa napadačkih igrača nagrađena je već u 48. minuti. Miller Bolaños uspoređuje brojeve na semaforu - 2: 2.

Ostatak utakmice momčadi nisu mogle pogoditi gol drugog, iako su za to imale dobre šanse. Konačni rezultat utakmice 2: 2 izgleda fer. Peruanci su dobro započeli sastanak, a ekvadorski igrači mogli su pokazati svoj karakter i preokrenuti tok sukoba.

Prema rezultatima susreta, igrači Perua nakon dva kola osvajaju četiri boda, Ekvadorci imaju dva boda. No, šanse potonjeg za plasman u skupinu izgledaju poželjnije, jer će u finalnoj utakmici skupine B suparnici Ekvadora biti reprezentacija Haitija, a Peruanci će igrati s Brazilom.