MFM-2015 Hokej Na Ledu: Kako Je Završilo Polufinale Rusija - Švedska

U noći 5. siječnja po moskovskom vremenu ruska omladinska hokejaška reprezentacija odigrala je polufinalnu utakmicu u okviru Svjetskog prvenstva za igrače mlađe od 20 godina. Suparnici Rusima u polufinalu bila je reprezentacija Švedske.

MFM-2015 hokej na ledu: kako je završilo polufinale Rusija - Švedska

Na posljednja dva omladinska svjetska hokejaška prvenstva ruska reprezentacija se u polufinalu sastala sa švedskom momčadi. Oba su puta Rusi bili uvredljivo inferiorni od skandinavskih hokejaša s minimalnim rezultatom. 2015. ruskoj reprezentaciji u polufinalu MFM-a opet su se usprotivili švedski hokejaši.

Prvo razdoblje susreta nije bilo bogato postignutim golovima, međutim, unatoč činjenici da je nakon prvih dvadeset minuta igre semafor gorio nula, navijačima u areni u Torontu nije bilo dosadno. U prvom dijelu igra je više nalikovala taktičkoj igri. Hokejaši su se pokušali boriti za pak u svakom dijelu stranice, ali to se nije negativno odrazilo na stvaranje bodovnih šansi. Rusi su propustili jednu od prvih prilika za pogodak. U 7. minuti bacanje Bryntseva uzdrmalo je vratnicu gola Šveđana. Skandinavski hokejaši odgovorili su s nekoliko svojih opasnih napada. Rusima je bilo posebno teško zadržati obranu dok su igrali u manjini. Međutim, Shesterkin je gol ruske reprezentacije sačuvao od promašenog paka.

U drugom dijelu, u prvih deset minuta, Šveđani su pokušali izboriti inicijativu. Štićenici Valeryja Bragina izdržali su, a onda je u 32. minuti Alexander Sharov bacanjem u gornji kut vrata Šveđana dovršio blistav protunapad ruskih hokejaša. Rusi su u nekoliko brzina prevladali cijelo područje i doveli Aleksandra u položaj klanja. Ruska reprezentacija povela je 1: 0. Nakon toga su naši hokejaši došli do brojčane prednosti. Već u 33. minuti snažni udarac s plave crte Zijata Paigina natjerao je švedskog vratara da se drugi put preda. Ovaj je pogodak bio prvi za Šveđane u utakmici manjina. Nakon drugog propuštenog paka, Skandinavci su potpuno promašili niti igre, što je dovelo do novih opasnih napada Rusa. Na kraju drugog razdoblja, pak je ponovno prešao švedsku gol-liniju. Međutim, pogodak nije zabilježen, jer je pak nakon što je dodirnuo klizaljku našeg hokejaša prešao cijenjenu liniju. Odmah nakon toga Leshchenko je imao još jedan dobar trenutak. Napadač je iskočio na randevu sa švedskim vratarom i ciljano ga bacio u bliži gornji kut. Međutim, Sederstrom je ramenom skrenuo pak. Drugo razdoblje završilo je značajnom igračkom prednošću ruske reprezentacije koja je zabilježena na semaforu arene u Torontu - naši su pobijedili 2: 0.

Treće razdoblje započelo je uzimanjem Alexandera Sharova. Švedski branič oklijevao je iza svog gola, što je omogućilo Maminu da nas dovede do napada. Aleksandar je preciznim bacanjem pogodio gornji kut vrata Šveđana. Prednost ruske reprezentacije povećala se na tri gola (3: 0). Pogodak je postignut u 42. minuti. Nakon toga je ruska reprezentacija počela igrati prema rezultatu. Šveđani su imali određenu teritorijalnu nadmoć, ali Rusi su izveli opasne protunapade. Nekoliko puta su ruski hokejaši imali prilike zabiti nakon što su krenuli jedan na jedan s vratarom švedske reprezentacije.

Osam i pol minuta prije kraja treće dionice Skandinavci su uspjeli odigrati jedan gol. Valmark se zakotrljao na nikl i iz neugodne ruke poslao pak u gol Shesterkina (3: 1). Nakon promašenog gola, Rusi su trebali očekivati živčani kraj, ali već u 53. minuti Mamin je završnicom poslao četvrti pak u gol Šveđana, vrativši prednost ruske reprezentacije na tri gola. Od tog trenutka osjećalo se pobjedničko samopouzdanje u igri ruskih hokejaša. Unatoč činjenici da su Šveđani pokušali napadati velikim snagama, protiv Shesterkina više nije bilo postignutih golova. Četiri minute prije kraja regularnog vremena Skandinavci su vratara zamijenili terenskim igračem, ali to nije promijenilo brojeve na semaforu. Istina, dvadeset sekundi prije kraja utakmice Šveđani su postigli pak, ali sudac nije zabilježio gol, budući da je prije pogotka bio napad našeg vratara.

Konačni rezultat susreta je 4: 1 u korist ruske reprezentacije. Sada štićenici Valery Bragin čekaju protivnika u finalu MFM-a 2015. godine, koji će biti pobjednik para Kanada - Slovačka. Odlučujući meč na turniru odigrat će se 6. siječnja u 4:00 po moskovskom vremenu.