1/8 Finala FIFA-ino Svjetsko Prvenstvo 2014.: Kolumbija - Urugvaj

28. lipnja Rio de Janeiro bio je domaćin druge utakmice 1/8 finala FIFA-inog svjetskog kupa u Brazilu. Na poznatom stadionu Maracanã reprezentacija Kolumbije sastala se s reprezentacijom Urugvaja.

1/8 finala FIFA-ino svjetsko prvenstvo 2014.: Kolumbija - Urugvaj

Utakmica između reprezentacija Kolumbije i Urugvaja smatrana je jednom od najnepredvidljivijih među prvih osam doigravanja nogometnog svjetskog kupa. To nije slučajno, jer obje momčadi imaju visokokvalitetni odabir igrača sposobnih za rezultat. Igra je viđena kao tvrdoglava i zabavna.

Zapravo je sve ispalo malo drugačije. Kolumbijska momčad nastavila je obradovati svoje navijače kvalitetnim nogometom, čemu se nisu mogli suprotstaviti ni Urugvajci. U prvom dijelu utakmice dominirali su Kolumbijci. Bilo je jasno da su igrači ove momčadi bili bolji u rukovanju loptom, njihovi su napadi bili nešto bolji i opasniji. Stoga je prirodni rezultat prvog poluvremena bio pogodak Jamesa Rodrigueza u 28. minuti susreta. Kolumbijski napadač uzeo je konjskog dodavanja svog partnera na prsa, a drugim dodirom udario izvan kaznenog prostora. Pokazalo se da je udarac bio ne samo učinkovit, već i učinkovit. Lopta je pala direktno pod gredu i odbila se od vratnice. Ovaj gol Rodrigueza jedan je od najljepših golova u prvenstvu. Kolumbija vodi 1-0.

Prije pauze Kolumbijci nisu dozvolili Urugvajcima da stvaraju bodove, rezultat na semaforu ostao je nepromijenjen - Kolumbija je pobijedila 1 - 0.

Kolumbijci su vrlo aktivno započeli drugu polovicu sastanka. Kao i u prvom poluvremenu, osjećala se superiornost igrača ove momčadi. Rezultat je bio drugi pogodak Jamesa Rodrigueza u 50. minuti. Nakon sjajnog napada kolumbijskih igrača, Rodriguez je ispustio loptu pred sam gol. Napadaču nije bilo teško postići još jedan pogodak na meču. Kolumbija je povela sa 2 - 0. Radost navijača ove reprezentacije nije imala granica, jer su kolumbijski igrači s prividnom lakoćom pobijedili suparnika.

Nakon postignutog pogotka, Kolumbija je teritorij prepustila Urugvaju, ali potonji to nije uspio iskoristiti. Može se izdvojiti nekoliko opasnih udaraca s prosječne udaljenosti, kao i izlaz na gol Pereire, ali ove situacije nisu završile hvatanjem gola Kolumbije.

Konačni rezultat sastanka je 2 - 0 u korist Kolumbijaca. Urugvaj se vraća kući, a igrači Kolumbije u četvrtfinalu će se sučeliti s Brazilom, bez izrazitog favorita u ovom paru. Ako Kolumbijci uspiju pobijediti domaćine prvenstva, to neće biti senzacija, jer od prvog kola cijeli svijet gleda nevjerojatnu utakmicu reprezentacije Kolumbije.