Urugvaj Protiv Kostarike: Prva Senzacija Svjetskog Kupa U Brazilu

Utakmice u jednoj od najtežih skupina FIFA-inog svjetskog prvenstva u Brazilu započele su u Fortalezi na stadionu Castelan 14. lipnja. U Kvartetu D, aktuelni prvaci Južne Amerike, Urugvajci, sastali su se s reprezentacijom Kostarike.

urugvai_costa-rica

Prvo poluvrijeme susreta nije se razlikovalo u mnogim bodovnim situacijama. Neutralni navijači imali su puno pravo priznati da je ovo bila jedna od najdosadnijih polovica turnira. Ipak, dogodio se jedan pogodak na stadionu koji prima oko 64.000 gledatelja. Rezultat je s bijele točke otvorio jedan od najboljih napadača na svijetu, urugvajski napadač Edinson Cavani. Urugvaj je poveo 1 - 0. Činilo se da će nakon odmora Južnoamerikanci stisnuti protivnika. Ali u stvarnosti se sve pokazalo drugačije.

U drugom dijelu Kostarika je izašla kao da je druga momčad. Počeli su ispadati zanimljivi napadi predstavnika Srednje Amerike, a Urugvajci nisu ništa pokazivali ispred. Pogodak Campbella u 54. minuti bio je sasvim prirodan. Igrač Kostarike pucao je u vratara Musleru izvan kaznenog prostora.

Tri minute kasnije, Duarte vodi Kostariku sa 2 - 1. Ovaj je događaj već bio šok za urugvajsku momčad. Potonji je uspio dva puta promašiti u tri minute.

Mora se priznati da urugvajska reprezentacija, nakon što je primila dva gola, nije mogla ništa stvoriti na protivničkom golu. Naprotiv, 84 minute bile su kobne za Južnoamerikance. Zamjenski Urenya postiže treći pogodak nakon sjajnog prodornog dodavanja u urugvajski kazneni prostor. 3 - 1 u korist Kostarike.

Posljednji zvižduk suca utakmice zabilježio je glavnu senzaciju prva tri igračka dana na Svjetskom prvenstvu. Kostarikanci su uspjeli pobijediti urugvajsku reprezentaciju 3 - 1.