Koji Se Novi Olimpijski Rekordi Postavljaju U Londonu

Na XXX olimpijskim igrama u Londonu, tri su se tjedna najbolji sportaši iz cijelog svijeta međusobno natjecali za zlatne medalje kako bi svoju reprezentaciju doveli do prvog mjesta na ljestvici. Štoviše, na putu do pobjede neki od njih uspjeli su postaviti nove svjetske rekorde.

Koji se novi olimpijski rekordi postavljaju u Londonu

Nova olimpijska dostignuća na natjecanjima 2012., prije svega, odnosila su se na vodene sportove. U finalnim utrkama od 400 metara postavljena su odjednom tri svjetska rekorda, od kojih dva pripadaju mladim sportašima iz Kine. Pa, četvrti rekordni put zabilježen je u utrci na 800 metara s vladajućim svjetskim prvakom iz Kenije.

Šesnaestogodišnja Kineskinja Ye Shiven postavila je svjetski rekord u ženskom kompleksu plivanja na 400 metara. Kao rezultat natjecanja, osvajač zlatne medalje pokazao je vrijeme 4,28, 43 - najviše olimpijsko postignuće u ovoj disciplini. Srebro je pripalo Amerikanki Elizabeth Beisel s rezultatom 4,31, 27, dok je Kineskinja Li Huanghu osvojila broncu (4,32, 91).

U sličnom plivanju među muškarcima rekorder je opet bio sportaš iz Kine - Sun Yang, koji je pokazao rezultat 3,40, 14. Drugo mjesto zauzeo je sportaš iz Južne Koreje Pak Tae Hwan koji je plivao 400 metara za 3,42, 06, a treći je pripao Amerikancu Peteru Vanderkaiju s rezultatom 3,44, 96.

Australska ženska momčad postavila je novi svjetski rekord na Olimpijskim igrama 2012. - u posljednjih 400 metara kraul pokazala je najbolje vrijeme od 3 minute 33, 15 sekundi. U timu su bili sportaši Keith Campbell, Brittany Elmsley, Alicia Cutts i Melanie Schlanger.

A 9. kolovoza, aktualni svjetski prvak u trčanju, Kenijac David Rudisha, osvojio je zlatnu medalju za svoju zemlju u utrci na 800 metara i pokazao rekordno vrijeme - 1,40, 91, ažurirajući svoje najviše postignuće - 1,41,01. Odmah je završio s pristojnim vodstvom nad ostalim sudionicima natjecanja, koje je pouzdano održavao tijekom cijele utrke. Drugo mjesto zauzeo je sportaš iz Bocvane Nigel Amos (1 minuta 41, 73), a broncu je osvojio drugi Kenijac Timothy Kitum, čiji je rezultat - 1,42, 53.