Kako Je Prošlo Finale Eurolige U Košarci

Sadržaj:

U finalu Eurolige u košarci 2011/2012, ruski CSKA, koji je u polufinalu pobijedio Panathinaikos (Grčka), sastao se s grčkim Olympiacosom, koji je ulaznicu za finalnu utakmicu dobio nakon što je svladao Barcelonu (Španjolska). CSKA, koji je imao sve prilike da postane najbolji klub u Europi, treći put u svojoj povijesti, propustivši odlučujući napad u posljednjim sekundama utakmice, izgubio je od Grka vrlo uvredljivim rezultatom 61:62.

Kako je prošlo finale Eurolige u košarci 2012

Upute

Korak 1

U prvoj četvrtini CSKA je bio jak u defenzivi. Vojni tim dobio je većinu bodova izvođenjem jedanaesteraca; u napadu su bila samo 2 precizna pogotka. Glavni meč na turniru započeli su Grci, a ubrzo je Pero Antić otvorio rezultat. Dalje, vojnik Ramunas Siskauskas izjednačio je bodove, ali udarac Vassilisa Spanulisa iza luka doveo je grčku momčad u vodstvo rezultatom 2: 5. Zahvaljujući naporima Miloša Teodosića i Andreja Kirilenka, koji su izveli dva slobodna bacanja, ruska je momčad izašla naprijed rezultatom 6: 5. Tijekom posljednjih minuta uslijedili su precizni udarci Kostasa Papanikolaaua i Alexeya Shveda, a Nenad Krstić zabio je tri od četiri slobodna bacanja. Pauza je započela kada je rezultat glasio 10: 7 u korist vojske.

Korak 2

U drugoj četvrtini CSKA je nastavio dominirati. Olympiacos je na precizne pogotke Kirilenka, Krstića i zakucavanja Alexandera Kauna odgovorio na dva realizirana slobodna bacanja Papanikolaoua i efektno bacanje Spanulisa. Povećavajući rezultat na 16:11 u svoju korist, vojska je nastavila ofenzivu: Teodosić je zaredom pogodio tri udarca. Reakcija Grka bilo je zakucavanje Papanikolaoua i jedno od dva slobodna bacanja Spanoulisa. Međutim, to nije pomoglo da se situacija preokrene, rezultat je bio 25:14. Uslijedila su dva precizna pogotka vojskog igrača Dariusza Lavrynovychya, efektna bacanja Kirilenka i Siskauskasa. Uzvratili su Grci udarcem Papanikolaoua s tri poena, preciznim pogotkom Spanoulisa i jednim od dva realizirana slobodna bacanja. Kao rezultat, prednost CSKA povećala se na 13 bodova. U posljednjim minutama Lavrynovych je zabio jedan od tri kaznena poena, a Švedovo bacanje, koje se poklopilo s posljednjom sirenom, nije se računalo. Početkom treće četvrtine CSKA je došao do rezultata 34:20 u svoju korist.

3. korak

Treća četvrtina započela je s dva precizna pogotka Krstića, produktivnim bacanjem Antića i razmjenom tri poena pogotka između Teodosića i Papanikolaoua. Nakon dva slobodna bacanja, zabio ih je Antić, šutevi Spanulisa s tri poena, uslijedili su vojnici Viktor Khryapa i Andrei Kirilenko. Slobodna bacanja Spanulisa i Antića te učinkoviti napadi Siskauskasa, Gordona i Shveda koji su uslijedili doveli su do rezultata 53:34. Tijekom posljednjih deset minuta Grci su postali primjetno aktivniji i postali su sigurniji u svoj napad. Marco Keshel zabio je jedno od dva slobodna bacanja, Spanoulis je postigao efektni udarac, a Evangilios Manzaris zabio je iza luka u posljednjoj sekundi. Tako je treća četvrtina ostala Grcima, a ukupan rezultat utakmice bio je 53:40 u korist CSKA.

4. korak

U četvrtoj četvrtini Grci nisu dopustili da im preuzmu inicijativu, a nakon bacanja Kostasa Slukasa iza udarca i udarca Georgiosa Printezisa, rezultat je bio 53:45. Dalje, napadi vojske počeli su propadati jedan za drugim. Dugo očekivani učinkoviti napad Siskauskasa prekrižila su dva slobodna bacanja, zabio Printezis i još jedno precizno bacanje. Ukupan rezultat utakmice bio je 55:52. Na dva precizna slobodna bacanja, koje je izveo Krstić, i efektno bacanje iz štita Kirilenka, Grci su odgovorili preciznim bacanjem Papanikolaoua izvan luka. Tijekom slobodnih bacanja na kraju posljednje četvrtine, Teodosić i Kirilenko pogodili su jedno od dva bacanja, ali Papanikolaou, koji je uspješno realizirao tri od četiri slobodna bacanja, smanjio je zaostatak na jedan bod: rezultat je bio 61:60. Sekundu prije kraja susreta Printezis je ubacio loptu u koš CSKA i donio Olympiacosu pobjedu rezultatom 61:62.