Copa America 2016: Osvrt Na Utakmicu Kostarika - Paragvaj

Druga utakmica turnira Copa America Centenario 2016. odigrala se u američkom gradu Ontariju. Reprezentacije Kostarike i Paragvaja ušle su na teren stadiona.

Copa America 2016: osvrt na utakmicu Kostarika - Paragvaj

Kostarikanci su na svjetskom prvenstvu održanom u Brazilu postigli izvanredan rezultat za sebe (stigli su do četvrtfinala). Turnir koji je započeo mogao bi ponovno donijeti senzaciju u lice ove reprezentacije. Međutim, prvo poluvrijeme utakmice Kostarika - Paragvaj nisu se mogli sjetiti navijači obje momčadi zbog bilo kakvih bodovnih postignuća.

Obje reprezentacije započele su sastanak dobrim pokretom, ali vrućina od trideset i četiri stupnja nije dopuštala momčadima da održe dobar tempo u drugoj polovici poluvremena. Prvih četrdeset i pet minuta momčadi nisu imale stvarnih prilika za pogodak. Publika se mogla sjetiti samo prisilne pauze izazvane vrućinom nakon pola sata meča (sportaši su smjeli piti barem za minimalnu obnovu ravnoteže vode i soli). Prvo poluvrijeme susreta završilo je sumorno neriješeno bez golova.

Drugo poluvrijeme sastanka nije promijenilo situaciju na travnjaku. Igrači nisu imali očite prigodne prilike za postizanje pogotka. Prisutnost standarda na vratima drugih ljudi također nije donijela željeni rezultat. Među napadima na udarce Paragvajaca može se zabilježiti samo trenutak u 71. minuti, kada se nakon kornera i udarca iz kaznenog prostora lopta nakon odbijene lopte odbila u kut gola. Međutim, golman Kostarike izborio se sa situacijom.

Posljednjih pet minuta zapamtio je dalekometni udarac igrača Kostarike na gol Južnoamerikanaca, ali ni u tom trenutku lopta nije prešla njegovanu liniju.

Timovi su se međusobno neutralizirali. Tijekom cijelog susreta, dok je igrao u obrani, nije se izgubila koncentracija igrača, što je bio rezultat neodlučenog gola. Golove na terenu zamijenili su borilačke vještine, što je na samom kraju utakmice dovelo do crvenog kartona. U posljednjoj nadoknađenoj minuti isključen je Kostarikanac Kendal Vaston.

Nakon neriješenog rezultata Paragvaj i Kostarika osvojili su po jedan bod nakon prvog kola skupine A.