FIFA-in Svjetski Kup 2014.: Ukupno 14. Dan Utakmice

14. igrački dan predstavio je gledateljima sljedeće četiri utakmice na FIFA-inom svjetskom kupu. Posljednje utakmice u skupinama E i F odigrale su ekipe Argentine, Nigerije, Bosne i Hercegovine, Irana, Ekvadora, Francuske, Hondurasa i Švicarske.

FIFA-in svjetski kup 2014.: ukupno 14. dan utakmice

Najspektakularnija utakmica dana bio je susret reprezentacija Argentine i Nigerije. Južnoamerikanci su si već osigurali put u doigravanje, pa se igrači ove momčadi nisu morali brinuti o konačnom rezultatu, kao ni momčad Nigerije koja je imala dobre šanse za nastavak borbe na Svjetskom prvenstvu. U prvom poluvremenu publika je vidjela tri gola, prva dva su postigla već četvrta minuta - Južnoamerikanci i Afrikanci razmijenili su golove. U zgusnutom vremenu prvog poluvremena Messi je slobodnim udarcem doveo Argentinu u vodstvo od 2 - 1. Nakon odmora publika je ponovno vidjela razmjenu golova na samom početku poluvremena. Prvo su zabili Afrikanci, a onda su Argentinci opet poveli. Konačni rezultat sastanka je 3 - 2 u korist Argentine. Messi je dva puta zabio. Sada će Južnoamerikanci igrati 1/8 sa Švicarskom, a Nigerijci će se suprotstaviti francuskoj momčadi.

U drugoj utakmici skupine F, bosanska reprezentacija je lako pobijedila iransku momčad. Konačni rezultat susreta je 3 - 1 u korist Europljana. Međutim, ova pobjeda nije dala bosanskim igračima pravo na plasman u skupinu. Europljani, zajedno s igračima Irana, odlaze kući.

U skupini E francuska se reprezentacija suprotstavila Ekvadoru. Europljani su već riješili problem prolaska u sljedeću fazu turnira, pa je na terenu u Rio de Janeiru publika vidjela brojne francuske igrače među zamjenama. Sastanak publici nije dao golove, završio je rezultatom 0 - 0. Ovaj rezultat Francusku dovodi u doigravanje i ekvadorsku momčad šalje kući.

Švicarska reprezentacija je u posljednjem susretu u skupini E svladala Honduras suhim rezultatom 3 - 0. Švicarski napadač Jerdan Shaqiri zablistao je u meču. Napravio je hat trick. Prvi se pogodak pokazao posebno lijepim kada je Shakiri udarcem izvan kaznenog prostora poslao loptu u daleku devetku gola Hondurasa. U ostatku utakmice dominirali su Europljani. Shakiri je zabio još dva pogotka. Pobjeda Europljana donijela je švicarsku reprezentaciju s drugog mjesta u skupini E u Argentinu u 1/8 finala Svjetskog prvenstva.