Koji Je Od Sudionika Finala Eura 2012. Postao Najpopularniji Na Runetu

Završni turnir Europskog nogometnog prvenstva UEFA EURO 2012 ™ Poljska-Ukrajina održan je u Kijevu 1. srpnja 2012. Reprezentacije Španjolske i Italije borile su se za najviše priznanje. Yandex je identificirao TOP-5 najpopularnijih nogometaša u posljednjoj utakmici.

Tko je od sudionika finala Eura 2012. postao najpopularniji na Runetu

Na petom mjestu je bio Andrea Pirlo, talijanski veznjak. Već u drugoj minuti susreta primio je dodavanje protivničkog šesnaesterca, ali je neprecizno pucao. Potresni trenuci uz sudjelovanje nogometaša dogodili su se više puta u obje polovice obračuna. Prema tvrtki "Yandex", ljudi su aktivno reagirali na takve događaje, obraćajući se tražilici za dodatnim informacijama.

Četvrti red počasne liste zauzeo je Iker Casillas - vratar španjolske momčadi. Iskusni vratar zaslužuje posebnu pažnju zbog svojih besprijekornih performansi tijekom utakmice. Najpotresniji trenutak bio je u 52. minuti, kada je talijanska reprezentacija dobila priliku za gol, ali nogometaš nije mogao pobijediti Casillasa jedan na jedan. Bilo je puno opasnih trenutaka u prvom poluvremenu, ali vratar je uvijek pomagao.

Na trećem mjestu je vratar talijanske reprezentacije Gianluigi Buffon. Na samom početku drugog dijela spasio je momčad od naizgled neizbježnog pogotka. Do kraja susreta talijanska obrana potpuno se srušila, a vratar je očajnički želio spasiti momčad od poraznog poraza. Iako je finale završilo s 4: 0 u korist španjolske reprezentacije, vratar je zaradio poštovanje publike.

Drugo mjesto na postolju zauzeo je španjolski napadač Fernando Torres. Ovaj je nogometaš u 84. minuti pogodio protivnički gol. Ukupno je postigao tri pogotka tijekom UEFA EURO 2012. Samo šest sportaša koji su sudjelovali u različitim fazama turnira mogu se pohvaliti takvim postignućem. Znakovito je da je Torres na teren ušao tek u 75. minuti finalne utakmice.

Prvo mjesto na ljestvici TOP-5 pripada talijanskom napadaču Mariu Balotelliju. Profesionalac je također jedan od šest najboljih igrača koji su postigli tri gola na UEFA EURO 2012 ™ Poljska-Ukrajina. Nažalost, nije uspio zabiti u finalu, ali je više puta postao sudionik akutnih situacija na protivničkom golu.