Još Jedna Zlatna Medalja U Bobu Na Olimpijskim Igrama

Posljednjeg dana natjecanja bobisti su mogli osvojiti zlatnu medalju, osiguravajući da je ruski tim pobijedio na ljestvici medalja.

Ruska četiri pobjednika

Vrhunac posljednjeg olimpijskog dana natjecanja nije bila samo pobjeda ruskih skijaša, već i bobova. Četvorka Aleksandra Zubkova uspjela je osvojiti još jednu medalju najvišeg dostojanstva, koja je postala trinaesta zlatna medalja ruske reprezentacije. Ekipno natjecanje u bobu jedno je od najtežih, jer svaka pogrešna odluka može oduzeti medalju. Napokon, pobjeda u ovom sportu istodobno ovisi o četvorici sportaša.

Aleksandar Zubkov već je dva puta opovrgnuo praznovjerje da stjegonoša neće moći pobijediti na Olimpijskim igrama. Ruski sportaši imali su sreće što su sudjelovali na njihovoj rodnoj bob stazi "Sanki". Napokon, imali su vremena pokrenuti ga. Nakon prvog pokušaja postalo je jasno da su Zubkov, Voevoda, Negodailo i Trunenkov došli u Soči kako bi pobijedili. Nisu svi pokušaji bili uspješni za ruski tim. Dakle, tijekom drugog spusta sportaši su napravili nekoliko pogrešaka, međutim, to nije uvelike utjecalo na konačno poravnanje.

Za zlatnu medalju borile su se dvije momčadi - predstavnici Latvije i Rusije. Pauze nakon trećeg pokušaja bile su minimalne, pa je za ruske bobove bilo važno da utrku završe čisto i bez grešaka. Ukupno vrijeme za završetak rute bilo je 3 minute i 40, 60 sekundi. Latvijska četvorka izgubila je samo 0, 09 sekundi od momčadi Zubkova. Ekipa iz SAD-a popela se na treće mjesto.

Nakon još jedne trijumfalne pobjede posljednjeg dana natjecanja, ruska je momčad uspjela nadmašiti vlastiti rekord u medalji postavljen 1976. godine. Prema rezultatima svih dana Olimpijskih igara, ruska momčad ima 33 medalje.