Tko Je Postao Pobjednik MFM-2015 Hokeja

U noći 6. siječnja po moskovskom vremenu u Torontu se odigrala glavna utakmica godine za hokejaše mlađe od 20 godina. Završni susret Svjetskog nogometnog prvenstva okupio je mlade reprezentacije Rusije i Kanade.

Tko je postao pobjednik MFM-2015 hokeja

Prvo razdoblje finalne utakmice započelo je depresivno za rusku momčad. Manje od tri minute igre, Kanađani su dva puta uznemirili našeg vratara. Istakli su se Decler (23. sekunda) i Paul (računanje vremena bilo je 2:32 na semaforu). Nakon postignutih golova, Kanađani nisu oslabili nalet na vratima ruskih hokejaša, ali inozemni igrači nisu se uspjeli istaknuti u prvom razdoblju. Ruska reprezentacija je, naprotiv, u 10. minuti uspjela odigrati jedan gol. Branitelj Yudin se istakao.

U drugom razdoblju Rusi su krenuli vrlo aktivno, no u 26. minuti Mac David je iskoristio pogrešku naših igrača u smjeni i iskočivši jedan na jedan poslao treći pak u gol ruske reprezentacije. Tada su Kanađani mogli još dva puta zabiti, dovodeći rezultat do slama - 5: 1. Istakli su se Domi (28. minuta) i Reinhart (33. minuta). Nakon takvog proboja kanadske reprezentacije, Rusi su pokazali pravi borbeni karakter, na čemu bi štićenici Valery Bragin trebali biti duboko zahvalni. Na kraju razdoblja naši su se hokejaši vratili u utakmicu postigavši tri gola. Golove su postigli Barbašev, Tolčinski i Goldobin. Drugi i treći pogodak ruske reprezentacije odijelili su samo 32 sekunde (to se dogodilo u 35. minuti susreta). Već u 38. minuti susreta ruski hokejaši smanjili su zaostatak na minimum. Drugi segment utakmice završio je rezultatom 5: 4 u korist kanadske reprezentacije.

U trećem su se razdoblju Rusi požurili vratiti, ali snaga više nije bila dovoljna. Sastanak je završen prednošću domaćina Svjetskog prvenstva, što je omladinskoj momčadi Kanade omogućilo da postane pobjednik MFM-a 2015.

Konačni nastup ruske reprezentacije može se opisati kao uspješan. Unatoč porazu u finalu, ruska reprezentacija pokazala je vještinu i karakter. Najprikladnijom definicijom učinka reprezentacije Valerija Bragina možemo nazvati riječi izvanrednog hokejaša našeg doba Pavela Datsyuka, koji je na kraju MFM-a 2015. komentirao: „Ponosni smo na našu hokejašku momčad mladih! !!.