Najspektakularnije Utakmice FIFA-inog Svjetskog Kupa 2014. Godine

Sadržaj:

Spektakularne nogometne utakmice mogu se nazvati i tvrdoglavim obračunima s obiljem golova, i igrama u kojima su izvojevane velike pobjede. Od 64 utakmice završenog svjetskog nogometnog prvenstva u Brazilu, može se izdvojiti nekoliko posebnih susreta.

Najspektakularnije utakmice FIFA-inog svjetskog kupa 2014. godine

Brazil - Njemačka (1 - 7)

Najrazornijom pobjedom na Svjetskom prvenstvu 2014. godine može se smatrati uspjehom njemačke reprezentacije u polufinalnoj utakmici protiv ekipe domaćina Svjetskog prvenstva, Brazila. Nijemci su Južnoamerikancima nanijeli porazan poraz rezultatom 7 - 1. Značajno je da je prva polovica sastanka završila rezultatom 5 - 0. Uz to, valja napomenuti da je njemačka momčad bila u stanju zabiti pet puta u 18 minuta (od 11. do 29. minute prvog poluvremena). Ovaj poraz bio je najveći za brazilsku reprezentaciju u povijesti.

Španjolska - Nizozemska (1 - 5)

Poraznim rezultatom završila je i jedna od prvih utakmica na turniru između vrhunskih rivala. Nizozemska je Španjolcima nanijela zapanjujući poraz od 5 - 1. Prvo poluvrijeme završilo je neriješeno, dok su u drugom dijelu Nizozemci slomili protivničku obranu postigavši četiri neodgovorena gola.

Australija - Nizozemska (2 - 3)

Još jedna utakmica u fazi grupne faze između Nizozemske i Australije završila je velikim rezultatom. Gledatelji su mogli vidjeti pet postignutih golova. Tijekom susreta obje su momčadi imale prednost u rezultatu. Isprva su igrači Nizozemske poveli, ali u drugom dijelu van Gaalovi ljudi morali su se nadoknaditi. Zasluge potonjih, nisu samo to učinili, već su i uspjeli izvojevati snažnu pobjedu 3 - 2.

Nigerija - Argentina (2 - 3)

Utakmica između Nigerije i Argentine također je pokazala pet postignutih golova. Događaji u meču počeli su se razvijati vrlo brzo. Isprva su Nigerijci priznali u 3. minuti, ali već u 4. vratili su se. U zgusnutom vremenu prvog dijela Messi je slobodnim udarcem ponovno doveo Južnoamerikance naprijed. Početak drugog dijela susreta obilježio je pogodak Nigerije, ali gotovo odmah (u 50. minuti) Argentina je ponovno povela. Konačni rezultat je pobjeda Argentinaca od 3 - 2.

Gana - Njemačka (2 - 2)

Jedan od najsjajnijih susreta koji je završio neriješenim rezultatom bila je utakmica između Ganaca i Nijemaca. Njemački su nogometaši tek u drugom dijelu uspjeli izaći naprijed, ali su potom dva puta priznali. Sljedeća senzacija prvenstva se spremala. No, njemački se igrači s tim nisu složili. Uspjeli su poravnati rezultat, što je odredilo konačni rezultat utakmice između Gane i Njemačke (2 - 2).