Koji Je Završio Treći Na FIFA-inom Svjetskom Kupu

Pretposljednjeg dana Svjetskog prvenstva u Brazilu odigrala se utakmica za brončane medalje Svjetskog kupa. Reprezentacije Brazila i Nizozemske sastale su se na nacionalnom stadionu Brasilia.

Koji je završio treći na FIFA-inom svjetskom kupu 2014

Utakmica za domaćine prvenstva započela je vrlo loše. Već u 3. minuti susreta Van Persie je otvorio rezultat nakon dosuđenog kontroverznog penala. U reprizi je bilo jasno da je Silvin prekršaj nad Robbenom i dalje izvan kaznenog prostora. Međutim, sudac to nije primijetio. Nizozemska je povela 1 - 0.

U 16. minuti Blind je cijeli Brazil prisjetio se noćne more u polufinalnoj utakmici. Zbog tromosti obrane domaćina prvenstva, slijepi je pucao u Cezara izvan kaznenog prostora. No, čak i u ovoj situaciji, u trenutku dodavanja boka nizozemskom veznjaku, odakle je nadstrešnica ušla u kazneni prostor, bila je vidljiva ofsajd pozicija. Rezultat je postao 2 - 0 u korist Europljana. To je brazilskoj momčadi zadalo šok. Europljani su, nakon dva postignuta gola, napadali češće i oštrije.

Samo u drugoj polovici uvodnog dijela Brazilci su uspjeli pokazati svoj napadački potencijal. Međutim, glavne prijetnje golu Nizozemske bile su tek nakon postavljenih komada. Kao rezultat toga, Brazil nikada nije uspio postići gol. Timovi su u pauzi krenuli s Nizozemskom 2-0.

U drugom poluvremenu Brazilci su pokušali eskalirati situaciju na protivničkom golu, ali treba priznati da nije bilo pravih stopostotnih šansi za hvatanje nizozemskog gola. Europljani su dali loptu Južnoamerikancima, dok su oni sami pokušavali igrati u kontranapadima.

Među opasnim napadima Brazila može se primijetiti udarac Ramireza s kaznene linije, ali lopta je proletjela pored gol-crte.

U 68. minuti sudac je ponovno pogriješio u korist Europljana. Oscar je oboren u nizozemskom kaznenom prostoru, ali sudac je namjestio simulaciju Brazilca umjesto da je pokazao na bod. Ovaj je trenutak također negativno utjecao na već demontirani Brazil.

U konačnici, Brazilci su promašili treći gol u vlastitu mrežu. Već u zgusnutom vremenu Nizozemci su odigrali dobru kombinaciju u protunapadu, koji je Wijnaldum dovršio preciznim udarcem.

Konačni rezultat utakmice još je jedan poraz za Brazil. Ovaj je put Nizozemska pobijedila domaćine turnira rezultatom 3 - 0. To je Europljanima omogućilo da postanu brončane medalje svjetskog nogometnog prvenstva. Domaćini Svjetskog kupa 2014. ostali su bez prvenstvenih medalja.