Ekipne Igre S Loptom: Rukomet

U moderno doba postoje razne igre s loptom: košarka, odbojka, nogomet i druge. Pravila mogu biti različita, ali suština svih je ista - borba za cilj. Ti su sportovi prilično poznati. Na primjer, postoji bezbroj ljubitelja nogometa ili košarke. Postoji još jedan sport koji može privući pažnju gledatelja zainteresiranog za natjecanja u timskim loptama. Ovo je rukomet.

Ekipne igre s loptom: Rukomet

Etimologija riječi rukomet je jednostavna. Dakle, ruka se s engleskog prevodi kao ruka, a lopta je lopta. Sukladno tome, rukomet se igra s loptom. Razlika između rukometa i netbola je u tome što se u prvom obliku daje gol, a ne prsten. Rukomet se naziva i rukometnom igrom.

Iako se utakmice nogometa ili odbojke na pijesku mogu igrati na otvorenom, rukomet je dozvoljen samo u zatvorenom. Područje za ovaj sport ima vlastitu veličinu 40 puta 20 metara. Kuglu tešku 425-480 g koriste muškarci, ali težina projektila za žene iznosi 325-380 grama. Igra uključuje dva poluvremena, svaki s po 30 minuta. Odmor između poluvremena 10 minuta.

Cilj sportske igre je ubacivanje lopte u protivnički gol. Ne možete se približiti cilju bliže od šest metara i baciti ga, u suprotnom se cilj neće računati. Igrači terena igraju loptu rukama. Pobjeđuje momčad s najviše golova. Vratar momčadi može braniti gol bilo kojim dijelom tijela.

Ako je u meču izjednačeno nakon isteka dva poluvremena, dodijelit će se dva dodatna produžetka od 5 minuta. U slučaju jednakog rezultata, određuje se još jedno poluvrijeme, a ako nakon njega uslijedi remi na semaforu, dodijelit će se serija slobodnih bacanja i obje momčadi iz sedmerca će izvesti 5 udaraca u protivnički gol. ocjena.

U moderno doba postoje profesionalne rukometne lige. Održavaju se ozbiljni veliki turniri u ovom sportu. Kao što su Svjetsko i Europsko prvenstvo.

Ovim sportom bave se i muškarci i žene. Rukomet je dio programa Ljetnih olimpijskih igara.