Tko Je Roman Vlasov

Ruski hrvači uspješno su se natjecali na XXX ljetnim olimpijskim igrama u Londonu. Jednu od zlatnih medalja osvojio je mladi sportaš Roman Vlasov. Pobijedio je u težinskoj kategoriji do 74 kg u dvoboju s armenskim reprezentativcem Arsenom Julfalakyanom.

Tko je Roman Vlasov

Roman Vlasov od djetinjstva je otišao do svog olimpijskog zlata. Rođen je 6. listopada 1990. u Novosibirsku. Dječak je od malih nogu odrastao bez oca. Ponekad je obitelj imala problema s novcem. Roman se prisjetio da je bilo dana kada je hladnjak bio prazan. Ali takve su poteškoće samo ojačale volju sportaša. Njegov moto bila je fraza iz kultnog romana njegovog omiljenog pisca Ernesta Hemingwaya: "Čovjek nije stvoren da trpi poraz." Roman objašnjava da svaki neuspjeh doživljava kao razlog da uvaži svoje pogreške i ispravi ih u budućnosti.

Možda se zato mladić danas smatra jednim od najjačih hrvača grčko-rimskog stila. A u sportsku ga je sekciju doveo stariji brat Artem, koji se bavio hrvanjem, bio je majstor sporta i pobjednik ruskog prvenstva među mladima u ovom sportu. Roman se prisjeća kako mu je brat tada rekao: "Sigurno ćeš biti prvak." Tako se i dogodilo, a Vlasov ima puno naslova prvaka.

Primjerice, 2011. postao je zlatni medalja ruskog grčko-rimskog prvenstva u hrvanju u Tjumenju. Tada je iste godine osvojio brončanu medalju na Europskom prvenstvu u Dortmundu. Izvlačeći zaključke iz svojih pogrešaka na ovom turniru, Vlasov je u rujnu uzeo zlato na Svjetskom prvenstvu u Istanbulu. Potom su bili drugi uspješni turniri, gdje je Roman postao pobjednik. Uključujući Europsko prvenstvo 2012. godine, gdje je ruski sportaš osvojio najvišu nagradu.

I sad, napokon, zaslužena pobjeda na Ljetnim olimpijskim igrama u Londonu. Odmah nakon nagrade, Roman je priznao da još nije u potpunosti shvatio da je olimpijski prvak. Iako je na natjecanje išao nadajući se da će dobiti zlatnu medalju. Vlasov je rekao da se nakon Olimpijskih igara planira odmoriti, a zatim nastaviti s treninzima. Napokon, mora ići u nove pobjede.