Svjetsko Prvenstvo 2014. U Nogometu: Rezultati Osmog Dana Igre

Najočekivaniji susret osmog dana igre na Svjetskom prvenstvu u Brazilu bila je utakmica između reprezentacija Urugvaja i Engleske. Uz ove izvanredne momčadi, na stadione u Brazilu 19. lipnja ušle su i reprezentacije Kolumbije, Obala Bjelokosti, Japana i Grčke.

Svjetsko prvenstvo 2014. u nogometu: rezultati osmog dana igre

Prva utakmica dana odigrala se u glavnom gradu Brazila. U utakmici su sudjelovali čelnici skupine C, reprezentacije Kolumbije i Obala Bjelokosti. Prvo poluvrijeme bilo je bez golova. Došlo je do napetosti u areni nazvanoj po velikom napadaču Garrinchiju. Dojam je bio da su igrači imali utege na nogama - razvoj događaja bio je bez žurbe. Drugo poluvrijeme oduševilo je gledatelja golovima. Prvo su Kolumbijci dva puta zabili, nakon čega su se južnoamerički gledatelji smirili i očekivali jednostavan završetak susreta. Međutim, Gervinho je uspio vratiti jedan gol. U preostalih 15 minuta afrički su igrači pokušali zabiti više, ali to se nije dogodilo. Kolumbijska reprezentacija postigla je još tri boda i sama vodila kvartet C svjetskog prvenstva.

Susret Urugvaja i Engleske bio je središnji dio utakmica 19. lipnja. Obje momčadi izgubile su uvodne utakmice na turniru, pa je utakmica drugog kola u skupini D bila od velike važnosti. Junak susreta bio je Luis Suarez, koji je postigao dva pogotka protiv predaka nogometa. Antijunak je Wayne Rooney, koji je, iako je postigao jedan gol, propustio još dvije velike prilike da osvoji južnoamerički gol. Isprva su Urugvajci poveli, ali onda se Engleska borila za povratak. Međutim, u posljednjih deset minuta Suarez je zabio dvostruko i donio konačnu pobjedu Urugvaju rezultatom 2 - 1. Sada su Južnoamerikanci sustigli reprezentacije Italije i Kostarike, ali potonji imaju utakmicu jedni s drugima u rezervi. Situacija u skupini D još je zbunjujuća.

Posljednja utakmica dana bila je utakmica u Natalu između Japana i Grčke. Ovaj je meč postao najdosadniji osmog dana igre. Konačni rezultat 0 - 0 odražava glavni sadržaj sastanka. Nije bilo puno opasnih trenutaka, ali Japanci su ipak bili bliži pobjedi. Te momčadi predstavljaju skupinu C na Svjetskom kupu. Sada, nakon dva kola, tablicu u ovom kvartetu vode Kolumbijci sa šest bodova, Ivorianci imaju tri boda, a Japanci i Grci po jedan bod. Timovi će morati odigrati još jedan meč u skupini.