Tko Je Prepoznat Kao Najljepši Sportaš Olimpijskih Igara U Londonu

U novije vrijeme sportaši i sportaši u Londonu natjecali su se za nagrade najprestižnijeg natjecanja - Olimpijskih igara. I gledatelji na tribinama stadiona i stotine milijuna TV gledatelja širom svijeta napeto su promatrali ova natjecanja, brinući se za svoje favorite, želeći im uspjeh. Tijekom Olimpijskih igara neke su javne organizacije i agencije putem ankete odlučile saznati koji su sportaši pobijedili na još jednom natjecanju - za titulu najljepših sudionika.

Tko je prepoznat kao najljepši sportaš Olimpijskih igara u Londonu

Zaklada za integraciju, zajedno s agencijom News Effector, provela je istraživanje među stanovnicima ZND-a na temu „Najljepša sportašica Olimpijskih igara 2012.“. U ovom istraživanju sudjelovalo je preko 17 000 ljudi.

Kao rezultat toga, Ruskinja Karolina Sevastyanova, koja je osvojila zlatnu medalju u grupnom višeboju u ritmičkoj gimnastici, prepoznata je kao najljepša sportašica. Trkačica Ksenia Vdovina malo je izgubila od nje. Na trećem je mjestu bila poznata tenisačica Maria Sharapova. Tko zna, da je Maria u posljednjem dvoboju uspjela pobijediti jednako slavnu Amerikanku Williams, tada bi je, možda, publika postavila na više mjesto.

Legendarna skakačica s motkom Elena Isimbajeva, koja je u Londonu osvojila broncu, postala je četvrta. Anna Alyabyeva, državljanka Kazahstana, koja se natjecala u ritmičkoj gimnastici, zaokružila je počasnih pet. Korak ispod nje bila je njezina sportska kolegica - Ulyana Trofimova, koja je igrala za reprezentaciju Uzbekistana. Hrabrost i izdržljivost ove sportašice zaslužuju divljenje i najljubaznije riječi, jer je nastupila, upravo zaliječivši nogu nakon prijeloma zadanog na treningu neposredno prije Olimpijskih igara!

Sedmo mjesto zauzela je Aleksandra Gerasimenya, bjeloruska plivačica. Nastupajući u Londonu, osvojila je dvije srebrne medalje. Osmo mjesto pripalo je ukrajinskoj triatlonki Juliji Evstratovoj. Na deveto mjesto publika je stavila našu gimnastičarku Aliju Mustafinu, koja je sjajno nastupila u Londonu, tamo je osvojila zlatnu, srebrnu i dvije brončane medalje.

A Ukrajinka Victoria Rybalko zaokružila je ovih časnih deset ljepotica ZND-a. Istina, u Londonu nije mogla osvojiti niti jednu medalju, ali u očima publike od toga nije postala manje šarmantna.