Tko će Igrati U Finalu KHL Konferencija

Sedmi Gagarin kup ulazi u završnu fazu. Nakon dva kola doigravanja KHL-a sezone 2014-2015., Određeni su sudionici finala konferencije.

Tko će igrati u finalu KHL konferencija 2015

Znakovito je da će klubovi koji su zauzeli prvo i drugo mjesto u regularnom prvenstvu igrati u finalu konferencija Zapada i Istoka. Serija na Zapadu započinje 26. ožujka, a Istok u borbu ulazi sutradan - 27. ožujka.

Na Zapadu će pravo igranja u glavnom finalu KHL-a 2015 osporiti dva "vojska" kluba. CSKA Moskva borit će se sa SKA St. Moskovski "CSKA" prvi je put u sedam remija Gagarinovog kupa stigao do tako visoke faze. Međutim, to nije slučajno - CSKA je s velikom razlikom osvojio naslov ruskog prvaka u hokeju na ledu 2015. godine, zauzevši konačno prvo mjesto u konsolidiranom poretku regularne sezone.

Ovakav položaj Moskovljana daje prednost vlastitom terenu, pa će CSKA započeti seriju na svom ledenom stadionu. U korist SKA može govoriti postupno stečena forma u doigravanju. Štićenici Bykova morali su se u polufinalu konferencije suprotstaviti snažnom moskovskom "Dinamu". Igrači SKA pokazali su svoju moć u ovoj seriji, pa su na početku finalne serije na Zapadu šanse približno jednake.

Na Istoku, Kazanjski "Ak Bars" i Novosibirsk "Sibir" dobili su pravo natjecanja za plasman u finale Gagarinovog kupa. Kazan je na kraju regularnog prvenstva zauzeo prvo mjesto na Istoku, dok su Sibirci zauzeli drugo mjesto. Dakle, "Ak Bars" ima prednost na svom terenu - serija započinje u Kazanu. Šanse oba kluba da dođu do glavnog finala KHL-a približno su jednake onima u obračunu na Zapadu.

Istina, postoji jedna zanimljiva spletka na Istoku. "Sibir" je ove sezone pokazao izvrstan hokej i u regularnoj sezoni i u seriji doigravanja (dovoljno je podsjetiti da je u polufinalnoj seriji Istoka poražen aktualni pobjednik Gagarinovog kupa Metallurg Magnitogorsk). Po prvi put u povijesti postojanja kluba Sibirci su se popeli na tako visoku razinu ne samo u KHL-u, već i u ruskom prvenstvu.