Najnagrađivaniji Nogometni Klub U Španjolskoj

Trenutno je španjolsko nogometno prvenstvo prepoznato kao jedno od najzanimljivijih zahvaljujući prisutnosti u španjolskim klubovima najeminentnijih zvijezda svjetske ljestvice. Nekoliko najjačih svjetskih klubova igra u vrhunskoj španjolskoj nogometnoj diviziji, ali povijesno je samo jedan prepoznat kao najnaslovljenija nogometna momčad Španjolske.

Najnagrađivaniji nogometni klub u Španjolskoj

Prema FIFA-i, slavni madridski tim "Real" prepoznat je kao najbolji nogometni klub 20. stoljeća. Ovaj tim ima najviše naslova u Europi. Stoga je sasvim logično prepoznati "kremaste" kao najbolju momčad Španjolske.

Slika
Slika

Za više od stoljeća postojanja Real Madrid je osvajao brojne trofeje kako na domaćem terenu, tako i na europskim terenima. U najboljoj španjolskoj ligi (La Liga) Real Madrid je izborio više od trideset pobjeda (32). Ovo je najbolji rezultat među španjolskim momčadima. Za usporedbu: Barcelona je prvenstvo osvojila samo 23 puta.

Real Madrid je devetnaest pobjednika španjolskog kupa, a Galacticos je još devet puta osvajao Superkup svoje zemlje.

Među svim europskim nogometnim klubovima nitko nije osvojio trofej Kupa prvaka (Lige) više od ove španjolske momčadi. Real Madrid je deset puta osvajao prestižni turnir. Glavni progonitelj Madrida prema ovom pokazatelju je talijanski "Milan" sa sedam pobjeda u imenovanom natjecanju.

Real Madrid dva je puta pobijedio u drugom najvažnijem europskom kupu - UEFA kupu. Isto toliko pobjeda bilježe i "kreme" u UEFA-inom Superkupu i Interkontinentalnom kupu. Jednom (2014.) Real Madrid je osvojio klupsko svjetsko prvenstvo.

Od početka 2016. godine Real Madrid ima 77 prestižnih pobjeda u domaćoj areni i europskim turnirima. Madrid je u 113 godina osvojio toliko impresivan broj naslova. Navijači španjolske momčadi s najviše titula nadaju se da će se broj trofeja Real Madrida i ubuduće povećavati.