Prvi Rezultati Olimpijskih Igara 2012. Godine

XXX Ljetne olimpijske igre u Londonu započele su 25. srpnja završnom ceremonijom 12. kolovoza. Ukupno će se odigrati 302 kompleta medalja u 39 sportskih disciplina u 26 sportova. Od samog početka Olimpijskih igara odvijala se tvrdoglava borba i u pojedinačnom prvenstvu i u ukupnom poretku medalja.

Prvi rezultati Olimpijskih igara 2012. godine

Ljetne olimpijske igre održavaju se svake četiri godine. Olimpijske igre u Londonu postale su najreprezentativnije po broju sudionika; natjecanju je prisustvovalo više od 10.500 sportaša iz 205 zemalja svijeta. Rusiju predstavlja 436 olimpijaca.

Tradicionalno, početak mnogih olimpijskih turnira u Rusiji ne ide baš najbolje. Olimpijske igre u Londonu potvrđuju ovaj obrazac, od 4. kolovoza Rusi su imali 3 zlatne medalje, 16 srebrnih i 9 brončanih medalja. U neslužbenom poretku medalja, Rusija je i dalje na 10. mjestu. Sportaši iz SAD-a i Kine bore se za prvo mjesto: Amerikanci imaju 26 zlatnih, 12 srebrnih i 15 brončanih medalja, kineski sportaši imaju 25 zlatnih, 16 srebrnih i 12 brončanih medalja. Ujedinjeno Kraljevstvo je na trećem mjestu (14/7/8), a slijede Južna Koreja (9/3/5) i Francuska (8/6/8).

Sve tri zlatne medalje u rusku kasicu prasicu donijeli su judaši. U težini do 60 kg Arsen Galstyan zauzeo je najvišu stepenicu postolja, u težini do 73 pobjedu je slavio Mansur Isaev. U kategoriji do 100 kg Tagir Khaibulaev postao je najjači judaš na planeti, pobijedivši prekrasnim bacanjem vrlo snažnog mongolskog sportaša Tuvshinbayara Naidana.

Prvi rekordi već su postavljeni na Olimpijskim igrama. Južnokorejski strijelac Im Dong Hyun zauzeo je prvo mjesto s neviđenim rezultatom od 699 bodova. Srebro i bronca pripali su suigračima. Američki plivač Michael Phelps osvojio je zlatnu medalju, postavši prvi sportaš u povijesti ovog sporta koji se popeo na gornju stepenicu postolja tri uzastopne Olimpijske igre. Ukupno ima 19 olimpijskih nagrada, prema ovom je pokazatelju zaobišao poznatu sovjetsku sportašicu Larisu Latyninu. Svjetski rekord u 400-metarskom kompleksnom plivanju postavila je mlada 16-godišnja Kineskinja Ye Shiwen.

Cijeli podij u konkurenciji ženskih folija zauzeli su Talijani. Kazahstanska atletičarka Zulfija Chinshanlo pobijedila je u dizanju utega u težini do 53 kg, podižući uteg težine 131 kg u trku - ovo je novi svjetski rekord. Američka košarkaška reprezentacija postavila je novi olimpijski rekord pobijedivši Nigeriju sa 156-73 i ispucavši 29 golova s tri poena u 46 pokušaja.

Ne bez skakanja s dopingom - zbog pozitivnih uzoraka natjecanje je napustila ruska biciklistica Victoria Baranova. Neće nastupiti ni poznati marokanski trkač Amin Lalu i bjeloruski bacač kladiva Ivan Tikhon. Neki sportaši kineske momčadi također se sumnjiče da koriste doping - neki njihovi rezultati izgledaju vrlo fantastično.

Olimpijske igre u Londonu u punom su jeku, pa nema sumnje da će olimpijci više puta obradovati navijače novim pobjedama i rekordima.