Aleksandar Tretjakov Uzeo Je Olimpijsko Zlato U Kosturu

Aleksandar Tretjakov postao je najbolji sportaš kostur, pa je tako doveo rusku momčad do trećeg mjesta u ekipnoj konkurenciji.

Aleksandar Tretjakov najbolji je u kosturima

Subota (15. veljače 2014.) bila je veliki dan za ruske navijače. Na današnji je dan ruska reprezentacija uspjela na kraju dana odmah se popeti na treće mjesto nakon sedmog u poretku medalja. Ovom događaju uvelike je pomogla zlatna medalja primljena kasno navečer u muškom kosturu. Na sanki sanci za sanke i bob trojica ruskih sportaša odjednom su se borila za olimpijske medalje: Aleksandar Tretjakov, Sergej Čudinov i Nikita Tregubov.

Glavna borba za prvo mjesto odvijala se između Latvijca i Rusa. Već na kraju prvog dana natjecanja, predstavnik Rusije pobijedio je gotovo sekundu, postavivši rekord staze. Neuspjeh se dogodio tek tijekom treće utrke, kada je Tretjakov napravio malu pogrešku i pustio latvijskog sportaša Martinsa Dukura da prođe dalje. No, prema rezultatima četiri utrke, Aleksandar Tretjakov pokazao je najbolje vrijeme - 3 minute 44, 29 sekundi, osiguravajući si tako zlatni podij na Olimpijskim igrama.

Vrijedno je napomenuti da je Aleksandar Tretjakov već uspješno igrao za rusku reprezentaciju u Vancouveru, gdje je uspješno postao brončani. Nakon olimpijske pobjede postao je prvi sportaš kostur koji je ujedno i svjetski prvak. Ostale dvije ruske atletičarke ušle su u šest najboljih, zauzevši peto i šesto mjesto, ponovivši rezultat ženske ekipe kostura.